Рух «Чесно» викрив корупціонерів

654

24 грудня Рух «Чесно» запустив Каталог фігурантів антикорупційних розслідувань.

Як повідомили сьогодні у Русі «Чесно», це новий антикорупційний онлайн-інструмент – Каталог ФАР, в якому зібрано інформацію про корупційні схеми та прізвища осіб, які «засвітилися» у журналістських розслідуваннях «Наших грошей», «Української правди», Центру протидії корупції, Слідство.Info та інших провідних антикорупційних ініціатив. Наразі в Каталозі представлено перші 100 справ.

У каталозі міститься інформація про справи з усієї України. Зокрема, мешканцям Львівщини в ньому цікаво буде ознайомитися з інформацією про діяльність фірм з орбіти Богдана та Ярослава Дубневичів, а також фірм, пов’язаних з Ігорем та Ніною Трофимовичами.

Призначення Каталогу – об’єднати і систематизувати результати роботи журналістів-розслідувачів на єдиному ресурсі. «Наша мета – полегшити зацікавленим громадянам пошук інформації про людей і фірми, імовірно причетні до корупції. Коли вдасться зібрати критичну масу справ, інструмент стане корисним також для активістів, що моніторять, наприклад, вибори, адже виявляти потенційно нечесних кандидатів можна буде в автоматичному режимі», – зазначає редактор Каталогу ФАР Єгор Поляков.

«Вважайте, що база фігурантів антикорупційних розслідувань є засобом політичної гігієни. Ми не стверджуємо, що всі люди, які в ній присутні, є корупціонерами, але наголошуємо, що, коли ці люди підуть у політику або захочуть очолити державне підприємство, то нам слід звернути на них особливу увагу», – наголосив керівник Руху «Чесно» Андрій Круглашов.

«На жаль, правоохоронна та судова система в Україні не працюють належним чином. Тому більшість антикорупційних викриттів досі сьогодні роблять журналісти, а не прокуратура, міліція чи суд – наголосила Галина Чижик. – Ми щиро віримо у те, що наш ресурс, Каталог фігурантів антикорупційних журналістських розслідувань, стане джерелом для правоохоронців, для того, аби карати осіб, які вдалися до неправових методів, щоб здобути для себе ті чи інші блага».