Рятувальники Дніпропетровщини закликають не виходити на лід

406

У зв’язку з різкими потеплінням у Дніпропетровській області рятувальники закликають рибалок тимчасово утриматись від свого захоплення через високу можливість провалу під лід. Також було нагадано правила безпеки на льоду.

У відлигу після перших сильних морозів лід стає тонким, і виходити на нього не можна. Безпечний лід – прозорий, білого кольору — вдвічі крихкіший. Найнебезпечніша крига утворюється зі снігу, який замерз.

Тонший лід завжди поблизу очерету та на течії. Над великими глибинами він утворюється пізніше і тому менш міцний. У гирлах річок і струмків, під мостами, у вузьких протоках крига часто буває ненадійною протягом всієї зими.

Вирушаючи на риболовлю, слід взяти з собою палицю. Постукуючи нею перед собою, можна заздалегідь виявити слабкий лід. Ні в якому разі не перевіряйте його міцність ударом ноги.

З собою необхідно мати міцну мотузку довжиною 10-15 метрів з великою глухою петлею на кінці і вантажем. Вантаж допоможе закинути шнур до того, хто провалився у воду. Петля потрібна, щоб потерпілий міг надійніше триматися.

Пересуватися по льоду краще засвітла і повертатися назад тим же маршрутом, яким прийшли. Відстань між людьми має бути 3-4 метри. Небезпечно їздити на риболовлю одному. Виїзд на лід на автомобілях категорично заборонений.

Ящик краще нести на одній лямці — у разі потреби так легше від нього звільнитися. На риболовлю обов’язково слід брати з собою мобільний телефон, щоб за необхідності швидко викликати допомогу.

Не можна бурити багато лунок на обмеженому просторі, на темному або тонкому льоду. На риболовлі не слід вживати спиртне. Думка, що алкоголь зігріває – помилкова. Натомість з’являється більше шансів замерзнути або провалитися під лід.