Саакашвілі депортували з України

351

Помічник голови Держприкордонслужби — речник ДПСУ Олег Слободян повідомив, що лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі видворили до Польщі.

«Сьогодні, 12 лютого, військовослужбовці Держприкордонслужби спільно з представниками Міграційної служби та Національної поліції довели до Міхеїла Саакашвілі рішення компетентного органу про його повернення до країни попереднього перебування (Польщі — ред). У відповідності до наведених нижче судових рішень дана особа перебувала на території України незаконно, а тому із дотриманням усіх юридичних формальностей була повернута до країни, звідки прибула, порушуючи вітчизняне законодавство», — написав речник.

Він додав, що під час виконання процедури затримання на представників правоохоронних органів накинулися невідомі із оточення політика  Прикордонники змушені були захищатися та застосували «силову підтримку».

Як відомо, 22 вересня 2017 року Мостиський суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.

З січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив Саакашвілі у позовних вимогах до Державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

6 лютого Окружний адмінсуд суд Києва повторно не задовольнив скаргу Саакашвілі на рішення Міграційної служби про відмову в оформленні документів про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.