Саакашвілі порекомендував уряду не зволікати з пошуком нового прем`єра

269

Український уряд повинен якнайшвидше отримати нового керівника, вважає голова Одеської обласної держадміністрації Міхеїл Саакашвілі.

Про це він заявив у неділю, 14 лютого, в інтерв’ю агентству Reuters під час Мюнхенської конференції з безпеки.

«Нам потрібен новий прем’єр-міністр. (…) Найкращим варіантом була б зміна без нових виборів, інакше ми знову згаємо місяці», – заявив Саакашвілі. При цьому він запевнив, що не хоче бути членом уряду.

Міхеїл Саакашвілі звинуватив чинного прем’єра Арсенія Яценюка у неспроможності вивести країну з кризи. За його словами, без кадрових змін справжні зміни в політиці не настануть. Мовляв, Яценюк вже два роки обіймає прем’єрське крісло, «а результати – мінімальні, або навіть почасти негативні».

На думку очільника Одещини, міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавічус мав рацію, коли казав, що рівень корупції в Україні й досі залишається високим. Але мають відбутися зміни, яких вимагав Абромавічус в українському уряді. Якщо цього не відбудеться, то слід проводити нові вибори, переконаний Саакашвілі.

«Вибори несуть певні ризики, але збереження статус-кво – неприйнятне», – підсумував політик. Він також висловив сподівання, що на Заході зрозуміють необхідність зміни глави уряду.

Тим часом прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю українським телеканалам, оприлюдненому 14 лютого, заявив про необхідність збереження єдності влади для проведення реформ.

«Мене не хвилюють чвари і дріб’язкова боротьба українських політиків за владу. Ми повинні всі боротися за Україну і кожного українця», – заявив Яценюк.

«Нам необхідна єдність: єдність на шляху реформ, єдність в забезпеченні соціальної справедливості, єдність в судовій реформі, в необхідності, щоб Україна насправді стала членом Європейського Союзу і НАТО, у наших цілях, принципах і цінностях», – додав прем’єр-міністр. Він також зазначив, що західні партнери України підтримали принципи роботи, проголошені урядом 4 лютого.

Нагадаємо, 16 лютого уряд повинен відзвітувати в парламенті про свою роботу та представити план дій на поточний рік.