Саакашвілі вирішив відтермінувати свою боротьбу з корупцією

393

Ймовірне переформатування коаліції та перенесення парламентських виборів серйозно зіпсували плани Міхо

Візити Саакашвілі до низки міст у рамках всеукраїнського турне скасовано. Останнім містом, де побував Саакашвілі у рамках свого всеукраїнського турне з «Рухом за очищення», стала Вінниця. Але вже 2 березня він не приїхав у Хмельницький, 3-го у Луцьк і 5-го — у Чернігів. Причому повідомлення від, наприклад, чернігівського оргкомітету про скасування було розіслано ще напередодні.

А от київський офіс у публічній площині «заліг на дно» відразу після повернення з Вінниці. Бо відтоді на сторінці Руху у фейсбуку анічічірк — хоча напередодні адміни були дуже активними у публікаціях та репостах. Тим часом на офіційному сайті організації також затишшя, а графік турне Саакашвілі різко спорожнився, хоча ще кілька днів тому виглядав дуже насиченим.

Завтра, 10 березня 2016 року, Суми теж не побачать лідера «Руху за очищення». Тим не менш, сумський оргкомітет до останнього вперто готував візит екс-президента Грузії. І навіть 5 березня, коли було на 100% відомо про скасування заходу у трьох містах підряд, у Сумах «промоутери» розповідали журналістам, що справа «на мазі» і Міхо обов’язково приїде до Сум.

А можливо київський офіс «Руху за очищення» до останньої хвилини тримав сумських активістів в упевненості, що візит антикорупційної агітбригади відбудеться. Бо лише цим можна пояснити появу на вулицях міста білбордів з анонсом заходу — навряд чи б хтось зі спонсорів форуму витрачався на недешеву зовнішню рекламу, знаючи, що київський поїзд приїде порожнім.

Факт скасування форуму став надбанням громадськості лише ввечері 7 березня, коли про це написав один з організаторів Дмитро Живицький.

Інші організатори скасованого форуму зберігають режим тиші, не пояснюючи публічно причин і не називаючи винних.

Але певні пояснення, або, принамні, вказівки на те, де шукати ці пояснення, дали колеги сумських організаторів, які не почуваються такими ображеними, як наші земляки, і продовжують активно піарити Рух Саакашвілі. На сторінці чернігівського Руху скасування турне пояснили тим що, «Рух за очищення» у зв’язку з проведенням українського тижня в Європейському парламенті вимушено переносить свою компанію по всіх регіонах нашої держави… Наразі відбувається формування нового графіку турне Україною «Руху за очищення».

«Український тиждень в Європарламенті» є доволі сумнівною «відмазкою». Особливо враховуючи, що сьогодні Саакашвілі у Одесі публічно відзначає день народження Тараса Шевченка і виступає за порятунок Надії Савченко. Але це, принаймні, дає підстави думати, що причина не в недолугості сумських організаторів форуму, які своїми чварами могли розполохати одесько-київських антикорупціонерів. Усвідомлення цього має дещо заспокоїти «концесіонерів», хоча й не поверне їм їхні вклади. Бо до кінця квітня, на коли нібито перенесено візит, очолити антикорупційний рух на Сумщині можуть вже зовсім інші люди.

До речі, причина скасування вояжів у маленькі міста на кшталт Сум, Чернігова чи Луцька може полягати у тому, що їх «окучування» відбирає дуже багато сил, тоді як «вихлоп» є вельми мізерним. Особливо у Сумах, де «Батьківщина», яка вважає цю землю вже своєю, почала просто «рити землю», дискредитуючи і самого одеського губернатора, і його сумських соратників.

Втім, ні для кого не секрет, що «Рух за очищення» Саакашвілі готувався як його «переможне» передвиборче турне. Однак після того, як стало зрозуміло, що вибори відкладаються на невизначений термін — утримувати армію «голодних антикорупціонерів» стало зовсім невигідно ані самому Саакашвілі, ані спонсорам, які під його брендом планували ускочити в парламент. Тому зараз Саакашвілі цікавлять більш нагальні теми і менш затратні майданчики для піару, на кшталт «Українського тижня в Європарламенті», або Шевченківських читань в Одесі. А «Рух за очищення» очікує нетривала заморозка — адже боротися з корупцією краще розпочинати під вибори.