Сакварелідзе: Генпрокуратура дискредитує імідж України

314

Докорінно змінити систему прокуратури можна тільки завдяки новій ідеології, жорстким правилам та запровадженням покарання для працівників Генпрокуратури. Потрібно вибудувати також принципово нове ставлення до слідчого та фінансової оцінки його роботи.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю спеціально для інформаційно-аналітичного проекту повідомив заступник генерального прокурора України, прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе.

«Все полягає у зміні ментальності та системі роботи самої прокуратури. Адже прокуратура сьогодні залишається глибоко бюрократизованим інститутом, де бюрократичні процеси не змінюються, а тільки більше ускладнюються», – прокоментував Давид Сакварелідзе.

Заступник генпрокурора наголосив, що фінансове забезпечення працівників прокуратури сьогодні, фактично, відсутнє. Як наслідок, у відомстві активно процвітає бюрократія та корупція.

«Зарплата державного обвинувача розміром у 1500 гривень – це не та зарплата, на якій ми можемо вибудувати сучасний некорумпований та професійний інститут», – зазначив Давид Сакварелідзе.

Також прокурор пояснив, чому в Україні так важко розслідувати та притягувати до відповідальності учасників корумпованого ланцюга.

«У законодавстві від початку було записано, що при корумпованому злочині єдиним запобіжним заходом може бути тільки застава. Тобто ще від самого написання закону створювалися усі умови для потурання корупції. Натомість суми застави для великих багатомільярдних корупціонерів є просто смішними», – пояснив заступник генпрокурора.

Щодо останніх звинувачень Генпрокуратури, яка закидає декільком слідчим, зокрема і Давиду Сакварелідзе, привласнення грошей від американського уряду, прокурор пояснив, що такі закиди є абсурдними. Адже про шлях коштів особисто прозвітував посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

«Своїми перевірками Генпрокуратура дискредитує імідж України на світовій арені. Мені соромно, на що відомство витрачає ресурси країни, і тільки для того, щоб скомпрометувати незручних їм людей. Витрачаються значні кошти на спостереження, прослуховування та інші слідчі дії. Натомість ці гроші можна було б задіяти для розвитку відомства», – переконаний Давид Сакварелідзе.