Сакварелідзе не може бути хорошим Генпрокурором

332

Давид Сакварелідзе не справився би з обов’язками Генерального прокурора, а в нинішній ситуації варто тільки проводити відкритий конкурс на посаду Генпрокурора

Про це сказав експерт, голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Шабунін каже, що варіанти призначення на посаду Генпрокурора когось із заступників Шокіна – Севрука або Столярчука – це поганий сценарій, але Давид Сакварелідзе – не набагато краща пропозиція.

«Я хотів би бачити (на посаді генпрокурора – С.К.) людину з іншими якостями та іншими результатами, скажімо так. Єдиний критерій ефективності – результат. А виправдань, чому його немає, може бути скільки завгодно», – зазначив Шабунін.

«Я з великою повагою ставлюся до місцевих результатів, але Генеральна прокуратура і посада генерального прокурора в цій системі координат – це трохи більше, ніж ефективна робота на рівні місцевої прокуратури», – додав також він.

Крім того, Шабунін зазначив, що Сакварелідзе вже була доручена реформа місцевої прокуратури, яка була провалена.

«Це хороша дискусія. Вона почалася ще в той час, коли він був одним із лобістів закону про зміни в прокуратурі, де була прописана процедура вибору місцевих прокурорів. Відповідно до неї, рішення про перемогу в конкурсі визначає конкурсна комісія з семи осіб: четверо – від Генпрокуратури, троє – від парламенту. У мене було до нього (Сакварелідзе – С.К.) одне питання: «Давиде, з чого ти взяв, що чотири людини від Генпрокуратури не будуть генпрокурорськими?» Він сказав: «Я точно гарантую, що це будуть нормальні люди», – розповів Шабунін.

Кого б він рекомендував на цю посаду, Шабунін акцентовано відповісти не зміг.