Санкції стосовно Азарова і Ко діятимуть до березня 2016

362

Наразі актуальним є питання щодо рішення Європейського суду про відміну санкцій для політиків епохи Януковича-Азарова.

Застосовані щодо 17 екс-посадовців санкції на теперішній час діють  і не є скасованими.

«Європейськими інституціями у березні-квітні 2014 було прийнято рішення застосування санкцій стосовно українських високопосадовців. Тривалість санкцій становила рік, до березня 2015 року. Згодом було прийняте рішення про те, що санкції діятимуть по березень 2016 року. Рішення Європейського суду про скасування санкцій не розглядалося», — повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України, Сергій Горбатюк.

Суд загальної юрисдикції підтримав позов п’яти громадян України (Азарових, Клюєва, Арбузова, Ставицького) та скасував заморожування активів, накладених на них за період з 6 березня 2014 року по 5 березня 2015 року.

Таким чином, «феміда» прийняла рішення щодо принципів застосування санкцій до цих екс-посадовців. Вказуючи на те, що не можуть застосовуватись санкції стосовно осіб, в яких є тільки повідомлення про початок розслідування і немає інших даних про результати цього розслідування, чи притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Станом на березень 2015 року, рішення приймалося за матеріалами Генеральної Прокуратури до Європейської комісії, у якому повідомлялося про кримінальні провадження, які розслідуються стосовно цих екс-посадовців із зазначенням повідомлення «про підозру, розшуку цих осіб і встановлення збитків, які спричинені їхньою діяльністю».

На теперішній час, враховуючи, що дія санкцій має скоро завершуватись, буде проводитись засідання відповідних Європейських органів, які прийматимуть рішення про продовження чи не продовження санкцій.

«Протягом цього року не менше 10 разів загалом, якщо брати стосовно кожного з високопосодавців, то більше 70 листів направлялося з інформацією, що стосується розслідуваних проваджень. Надавалася вся необхідна інформація Європейським органам, щодо вирішення питання про продовження цих санкцій. Україна зацікавлена у продовженні санкцій», — додав Сергій Горбатюк.