Санкції з чиновників можуть зняти, якщо не запрацює суд

255

Наразі стало відомо, що вже з березня 2016 року можуть частково зніматися санкції з деяких українських фігурантів справи Януковича.

Європейський союз не може зняти санкції з екс-очільників, якщо для цього немає передумов з української сторони.

«Якщо по людині не проводиться нормальне слідство і до суду не доводиться справа в Україні, підстав для продовження санкцій в Європі з часом може не стати. Фактично замороження відбувається тому, що людина в Україні вчинила злочин. Ці корупційні заморожені кошти – гарантія того, що їх не заберуть і не намагатимуться відкупитися в тут від суду. Наразі Європа продовжує режим санкцій проти ключових персонажів, часів Януковича. Проблема в тому, що перспектив розслідування цієї ситуації в країні – мізерна. Зараз прокуратура з трьома прокурорами не можуть довести справу до кінця, схоже на те, що скоро з’явиться четвертий прокурор», — розповів політичний експерт Ярослав Юрчишин.

Незабаром Євросоюз може виключити екс-міністра охорони здоров’я Раїсу Богатирьову із санаційного списку. ЄС продовжить блокування 16 українців, які привласнили державні активи.

«Така ситуація може бути і по інших «учасниках справи», якщо не активізується судова система. У нас та ситуація, коли намагаються замінити процесом результат.

Обороняючи свої нечесно зароблені статки, чиновники дають карт-бланш таким як Азаров», — додав Ярослав Юрчишин.