САП просить арештувати рахунок Насірова з $300 тисячами, який виявили британські правоохоронці

513

Спеціалізована антикорупційна прокуратура подала клопотання про накладення арешту на рахунок нещодавно поновленого на посаді керівника Державної фіскальної служби України Романа Насірова, який він відкрив у Великій Британії у фінустанові Interactive Brokers. Про це повідомив журналіст «Наших грошей» з судового засідання 7 лютого.

Даний рахунок був виявлений британськими правоохоронцями і інформація про нього була передана в НАБУ і САП.

Відповідно до листа Національного агентства по боротьбі зі злочинністю Великої Британії встановлено, що наразі у цій країні проходить судовий розгляд щодо рахунку, належного Насірову.

Як зауважив прокурор у судовому засіданні, цей рахунок у Насірова є вже близько трьох років, однак він цей рахунок з $300 тисячами задекларував лише у січні 2019 року, тобто, після того, як його виявили британські правоохоронці.

У своїй декларації, яку він подав 16.01.2019 як кандидат у президенти, Насіров вказав наявність у нього брокерського рахунку в Interactive Brokers, на якому лежить $298 тис.

У щорічних деклараціях Насірова за 2017 рік і 2016 рік цього рахунку немає.

На прохання Насірова і його захисту суд зробив перерву у судовому засіданні до 14 лютого.

Нагадаємо, у Шевченківському райсуді Києва з листопада 2017 року розглядається справа стосовно Романа Насірова і екс-голови Департаменту погашення боргу ДФС України Володимира Новікова.

На вимогу Насірова прокурори вже більше року зачитують обвинувальний акт у повному обсязі (774 сторінок), хоча сторона обвинувачення не раз клопотала про те, що зачитати скорочений варіант.

Насіров обвинувачується у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні. Слідство вважає, що Насіров у 2015-2016 роках, діючи в інтересах нардепа Олександра Онищенка, особисто прийняв низку безпідставних та незаконних рішень про розстрочення податкового боргу та зобов’язань ТОВ «Фірма «Хас», ТОВ «Карпатнадраінвест», ТОВ «Надра Геоцентр».

Ці рішення були прийняті ним з порушенням визначеної законом процедури, а саме за відсутності належного обґрунтування та законних підстав, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді не надходження обов’язкових платежів до держбюджету у сумі понад 2 млрд грн.