САП просить дозволу на заочне засудження Онищенка

Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до суду клопотання про дозвіл на заочне засудження у "газовій справі" стосовно народного депутата Олександра Онищенка.

295

Про це повідомив керівник відомства Назар Холодницький в інтерв`ю «Цензор.Нет».

«Буде заочне розслідування (відносно Онищенка — ред.), клопотання про спеціальну процедуру засудження подано», — сказав він.

Холодницький також повідомив, що поки що не закрив кримінальну справу, порушену за фактом оприлюднення так званих «плівок Онищенка».

«По плівках Онищенка прокурорами дані вказівки ще в січні. Я тоді казав, що він має дати ще якісь докази, які підтверджують його слова. Він не надав доказів. Тому підстав для оголошення кому-небудь підозри немає. Справу ще не закрили. Може, він ще облагорозумиться і дасть якусь інформацію», — зазначив керівник САП.

Як відомо, детективи НАБУ розпочали досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із ПАТ «Укргазвидобування» у грудні 2015 року. За версією слідства, в період з січня 2013 року по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого ПАТ «Укргазвидобування» спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Наразі 8 осіб, у тому числі народний депутат України Олександр Онищенко, перебувають у розшуку, 12 обвинувальних актів стосовно 18 осіб скеровано до суду, із них щодо 7 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.

За матеріалами: Цензор.НЕТ