СБУ викрила на Закарпатті центр, де готували документи на подвійне громадянство

373

Як звітують силовики, вони провели обшуки відразу в 2-х областях: окрім Закарпаття, також на Буковині, викривши як «чорну бухгалтерію» ділків, так і фальшиві документи.

У 2-х викритих центрах готувалися пакети документів для українців, які мали намір отримати паспорт країни ЄС. Ймовірно, Угорщини та Румунії, але офіційно СБУ це не підтверджує.

– Зловмисники надавали замовникам повний «пакет послуг», у тому числі підбирали двійників, із знанням іноземної мови, для відвідування закордонних дипломатичних установ, – йдеться у офіційному повідомленні. У СБУ зауважують, що через ці 2 центри пройшло понад 1000 українців, а послуги коштували до 8 тисяч євро.

У результаті обшуків вилучено майже 100 пакетів документів для оформлення іноземного громадянства, виявлено також фальшиві печатки органів влади СРС та України, паспорти громадян інших країн, незаповнені бланки свідоцтв про одруження та укладання шлюбу.

СБУ констатує, що за цим фактом відкрито кримінальні провадження за ст. 358 Кримінального кодексу України.

Зауважимо, що свого часу ми робили власне розслідування, за скільки ж пропонують українцям зокрема угорське громадянство, і ціни коливаються від 6 до 25 тисяч євро.