Секретний проект Google: дрони для передачі 5G-інтернету

305

Компанія Google розробляє секретний проект. Він отримав назву Project SkyBender. За допомогою нової технології планується роздавати бездротовий 5G-інтернет на великій площі. Проект втілюватимуть у життя за допомогою безпілотників з електричними двигунами на сонячних батареях.

Про це повідомляє видання The Guardian. Для проекту Google орендував ангар площею 0,14 гектара. Він розміщений в штаті Нью Мексико на території приватного космопорту Spaceport America, який належить компанії Virgin Galactic мільярдера Річарда Бренсона.

Тут секретна команда розробляє дрони на сонячних батареях. З їх допомогою транслюватимуть 5G-інтернет. Швидкість передачі даних складатиме кілька гігабіт на секунду, що перевищує діючий 4G LTE в десятки разів.

Сигнал надходить в міліметровому діапазоні радіохвиль. Його планують використовувати для високошвидкісної бездротової передачі даних і навіть для мобільних мереж 5G. Але у нього є і певні недоліки. Наприклад, дальність поширення сильно знижується при наявності в атмосфері дощових крапель, туману або, снігу. Google хоче вирішити це за допомогою антенних решіток, що дозволяють значно збільшити відстань стабільного обміну даними на високих швидкостях.

На оренду Google витрачає близько тисячі доларів на добу, і ще близько 300 тисяч доларів космодрому Spaceport America за сприяння у встановленні різного устаткування. Ідея проекту полягає в створенні універсальних способів роздачі інтернету, а сигнали зможуть покрити всю Землю.