Шанс стати прем’єром – думка експерта

1074

У студії Vse.Media  політтехнолог, політичний експерт, відомий журналіст, головний редактор видання «Метро плюс», Олексій Курпас, розповів, що чекає в найближчому майбутньому політичне життя України.

Днями НАБУ представила звіт про виконану роботу за півроку. Артем Ситник, голова НАБУ повідомив, що близько 20 тисяч державних чиновників знаходяться в зоні інтересів структури.

«НАБУ створювалось не для того, щоб вирішувати конкретні питання, а для того, щоб стати хорошою піар-акцією для Європи, для світу. Це була одна із вимог МВФ і партнерів, що треба створити незалежні антикорупційні органи. Вони не говорили, що цей орган повинен побороти корупцію. Цей орган самодостатній, він видає звіти, когось викликає на якісь розмови. Думаю, дуже скоро органу стане тісно в своїх рамках, він почне влаштовуватися в схеми, як прокуратура та МВС. І неважливо, скільки їх там працює, бо вони все одно не працюють», — розповів експерт.

Влада сама боїться те, що створила. Порошенко відмовив НАБУ у наданні можливості прослуховування. Є органи, які мають на це право, цій структурі таке право не надають.

«Ні для кого не таємниця, що Президент живе в своєму світі, його оточує людей 20, які приносять йому готові рішення, пояснюючи, що має бути так, а не інакше. Хтось з його оточення вирішив, що не потрібне прослуховування», — наголосив політтехнолог.

Роль Артема Ситника на політичному поприщі України

«Поки що його роль не така велика, як могла б бути. Момент його призначення, к його просували – це було яскраво. Він відносно наших політиків чистий. Тому він міг би стати політичним лідером, або хорошим головою антикорупційного бюро. Але чи дадуть йому в цьому працювати?!»

Юрій Луценко сказав, що 15 нардепів БПП збираються покинути партію. «Ні для кого не таємниця, що в Україні загорілась нова політична зірка – Міхеїл Саакашвілі. Зараз півтора  десятка депутатів думають, як потрапити до нього в уявну партію, якої ще немає».

«По-перше, Міхеїл Ніколозович – це рейтинг на сьогоднішній день. І, фактично, його рейтинг можна оцінити в 16-18%, що непогано. Коли Саакашвілі ще тільки входив в Україну, ми говорили, що він мітить на пост прем’єра. Я тоді ще чітко сказав – для нього це мілко, не дивлячись на те, що він був Президентом невеликої Грузії, для нього бути прем’єром великої України – це вже не формат. Він буде мітити на Президентство в Україні. Знову ж таки, Саакашвілі був є і підконтрольним Заходу, кредиторам, які сьогодні вливають сюди гроші. Зараз Яресько, Яценюк говорять про те, що Україні в цьому році потрібно 10 мільярдів доларів. Якби Ви були власником таких грошей і давали їх Україні: давати Яценюку, який не донесе 10 мільярдів, по дорозі 90% «розгубить», чи Саакашвілі, який 10% розгубить (для його партнерів зрозуміло, куди), але 90% будуть тут, і є шанс, що з них щось повернеться», — розповів Олексій Курпас.

Станом на сьогодні борг України складає 70 мільярдів доларів. Частину боргів списали, але збільшили борговий строк і відсоткову ставку. Фактично, ті, хто давали в борг, нічого не втратили. Це просто розтягується в часі.

«Вихід депутатів з БПП нічого не означає. З партії Тимошенко теж багато депутатів виходило, тому на попередніх виборах їх рейтинг був низьким. БПП – це штучне об’єднання, на «договорняках». Вони можуть ходити між собою із партії в партію, це ніяк не вплине на ситуацію. Ми не можемо очікувати краху цієї олігархічної влади, бо вона реально побудована на їх грошах. Порошенко, який оголосив війну олігархам, в першу чергу мав перемогти себе. Тому зараз його боротьба розцінюється так, ніби він просто хоче усунути своїх конкурентів. Порошенко завтра не запакує у валізи свої кондитерські фабрики і не поставить їх біля женевського озера», — прокоментував політичний експерт.

Також Олексій Курпас вважає, що перехід депутатів БПП на сторону Саакашвілі – це більше створення сателіта. Якщо у Саакашвілі не вийде стати прем’єром Украни, не означає, що він не намагатиметься зайняти таку посаду в Албанії, чи стати королем Зімбабве. Це його бізнес. Він заробляє гроші.

Якщо Яценюк напише завтра заяву про своє звільнення, він лишиться прем’єр-міністром, бо по наших законах, поки його Верховна Рада не звільнить, він буде виконувати обов’язки прем’єра зі всім своїм кабміном.

«Яценюк ввів нове політичне явище «негативний рейтинг». Людина з від’ємним рейтингом у нас керує коаліційним правлінням. Подальші дії Яценюка я готовий передбачати щодня, бо більш мстивого і дріб’язкового політика не знаю. Він буде чіплятися за своє крісло, за Кабмін, його коли будуть звільняти, він, мабуть, обійматиме колони Кабміна і за двері хапатиметься, щоб його не вигнали», — вважає Олексій Курпас.

Політтехнолог підкреслив, що на сьогодні ідеальним прем’єром може бути Наталя Яресько. Хороший дипломат, на відміну від Гонтаревої, класний фінансист. А Тимошенко вже пора переходити на тренерську посаду. Для неї зараз максимум – це посада голови Верховної Ради, а не Президентське чи прим’єрське крісло.

«Вибори намагатимуться відтягнути до весни, але вони мають здійснитися осінню. Є обов’язкова умова: Штати мають домовитися з Росією, з приводу Донбасу, щоб там все затихло. Щоб в Україну почали йти хоч невеликі гроші на відновлення, бо ці ідіоти, які бігають між териконами з автоматами, повинні взяти до рук лопати і йти, працювати,» — наголосив експерт.

Тоді шанс виграти вибори з’явиться у керуючої партії, інакше шанс буде в уламків «Правого сектора» чи «Опозиційного блоку». До речі, прогнозують, що «Опоблок» розділиться на декілька частин, якщо брати «Відродження», то частини на 4 і ввійде до ВР. Цілком може отримати хороший шмат в Парламенті, для того, щоб блокуватиме роботу.

Щодо можливої перемоги радикальної партії «Правий сектор» — це не політична сила, а військова. І все, що може показати воєнізована партія – це на стовпах повісити тих, хто шкодить державі, вважає експерт.