Ще одна судова справа в російську скарбничку

625

Саакашвілі підтримує Гаазьке розслідування російських військових злочинів щодо Грузії 2008 року.

Наразі ім’я чесного і порядного  російського керівництва стало фігурантом багатьох скандальних кримінальних справ. Схоже, Західні партнери вирішили пригадати Путінському режиму все свавілля, яке було скоєно.  Можливо, до лави підсудних це не приведе лідера РФ, але суттєво зіпсує йому настрій.

«Вітаю і цілком підтримую рішення Гаазького міжнародного кримінального суду дозволити слідство з військових злочинів здійснених під час російської агресії проти Грузії у 2008 році. Я починав свою кар’єру як фахівець з прав людини, в тому числі у збройних конфліктах, я був ініціатором визнання юрисдикції міжнародного трибуналу в 2004 році Грузією і розраховував на чітку відповідь на окупацію грузинської території, вбивства і вигнання мирних жителів і інші військові злочини.

Процес встановлення фактів буде важким, адже нині в Грузії уряд контрольований найбільшим приватним акціонером російського Газпрому, який відкрито займав проросійську позицію з питання війни 2008 року; проблема і в тому, що Росія не визнає юрисдикцію суду. Сподіваюся, що ці обставини не завадять встановленню правди, пошуку і покаранню злочинців», — написав на своїй сторінці Facebook, Міхеїл Саакашвілі.