Що коїться з рейтингом Путіна

277

Економічні проблеми остудили «ура-патріотичну» ейфорію частини росіян, але більшість з них оминає Путіна і впливає на рейтинг російського прем’єра Дмитра Медведєва.

Економічні проблеми остудили «ура-патріотичну» ейфорію частини росіян, але більша частина негативу доводиться не на Путіна, а на Медведєва.

На думку експертів, Путін утримує впевнені позиції в РФ і при необхідності може навіть змінити правлячу партію або почати нову «маленьку звитяжну війну».

Росіяни стали менше довіряти своєму президенту Володимиру Путіну. Про це свідчать дані опитувань «Левада-центру», проведені в лютому-березні 2016 року.

Фактично, сьогодні у росіян проходить ейфорія від анексії Криму, вважає глава центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов.

Але говорити про те, що в РФ пішла тенденція на втрату Путіним довіри серед росіян, не варто, упевнений заступник голови Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

«Його не підтримував середній, креативний, протестний клас. Якась частина з нього в запалі «ура-патріотизму» перейшла на сторону симпатиків Путіна. Але вони все-таки думають і роблять висновки, вони побачили, як їхнє життя погіршилося, тому на відміну від маси, зробили висновки»,— пояснив експерт.

При цьому, за словами Олексія Голобуцького, більшість росіян продовжують підтримувати свого президента.

Дослідження «Левада-центр» показують, що, незважаючи на падіння довіри, кількість росіян, які хотіли б, щоб Володимир Путін був обраний на пост президента зростає — 65% проти 57% в березні минулого року.

При цьому 22% в березні 2016 року хотіли б бачити на посаді президента іншу людину. У лютому 2015 роки так висловлювалися 25% росіян.

І те, що сьогодні у Путіна немає конкурентів — це безпосередня «заслуга» самого президента РФ, зазначає Тарас Березовець.

«Він так свідомо вибудував систему, що йому немає ніякої альтернативи», — пояснює політтехнолог.

Дійсно, погоджується Олексій Голобуцький, для вбирання всього народного негативу президент використовує прем’єра.

«Путін вибудував дуже шикарну систему: він — цар і головний, влада там не люблять, але до рейтингу Путіна це не має ніякого відношення. У нього є прем’єр-міністр. Якщо щось позитивне, історичне — там головний Путін, а про економіку, про проблеми — там прем’єр стає спікером і бере на себе весь негатив», — зазначив експерт.