Щоб побороти корупцію, треба узаконити лобізм

0
904

Заступник Генерального прокурора України, Давид Сакварелідзе не з’явився на суді у справі «діамантових прокурорів».

З приводу не появи на суді, деякі експерти розцінюють таке ставлення, як небажання  та відтягування розгляду справи «діамантових прокурорів».

«Можливо, Сакваралідзе не знайомий зі справою, тоді він дійсно міг скористатися тим, що сьогодні вихідний і не з’явитися. Те, що ця справа буде гальмуватися – були видно з самого початку, бо дуже високі посадові особи звинувачуються прокуратурою», — розповів політичний експерт Всеволод Степанюк.

Як зазначив експерт Дерев’янко, проти минулої політичної влади Януковича не буде розслідування справ, бо нинішні прокурори пов’язані з політиками «режиму» круговою порукою.

«Чому у нас не діють закони? Бо вони повинні формалізувати те, що склалось у суспільстві, а не бути прийнятими в угоду комусь.

Україні необхідно прийняти закони про лобізм, бо у розвинутих країнах – головна частина корупції — це лобізм. Він стимулює  чиновника краще працювати, бо віз знатиме, що якщо знайде партнера для України закордоном, то він матиме легальний від цього заробіток. Тобто лобізм і корупцію треба розділити, і тоді корупції стане менше», — наголосив Всеволод Степанюк.