Щоб ЄС був сильним, йому потрібна цілісна і суверенна Україна

342

Сьогодні у Варшаві відбулось перше засідання Консультаційного комітету президентів Республіки Польща та України під керівництвом Державного секретаря в канцелярії президента Польщі Кшиштофа Щерського і заступника глави Адміністрації Президента України Костянтина Єлісєєва.

Про це повідомляє у Варшаві Оксана Денисюк.

«Наша нинішня зустріч вкотре засвідчила факт того, що цілісна та суверенна Україна – це запорука сильної Польщі та Європейського Союзу загалом», – сказав на прес-конференції за результатами засідання Консультаційного комітету президентів Республіки Польща та України заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв.

«Питання безпеки України, а відтак безпеки на сході Європи, було ключовим у наших розмовах. Говорили і про важливість дотримання Мінських угод, про деокупацію Криму, про продовження санкцій проти Росії, – зауважив Кшиштоф Щерський. – Окрім цього, можу ствердно констатувати, що польсько-українська співпраця поглиблюється та розвивається. Починаючи від оборонної галузі – наприклад, створення та робота спільної литовсько-польсько-української бригади – і до продовження нашої підтримки України в її європейській інтеграції».

Державний секретар також додав, що у рамках засідання йшлось про пошук нових сфер співпраці та підтримки України.

«Йдеться не тільки про наше сприяння у процесі децентралізації влади, про яке говорив Анджей Дуда минулого року. Ми готові співпрацювати, наприклад, і у галузі охорони навколишнього середовища. Плануємо поглиблювати відносини у культурному й історичному секторах, створити нові інструменти обміну молоддю, які повинні запрацювати найближчим часом», – додав Щерський. За його словами, Європа не повинна закривати двері перед Україною, яка зробила свій свідомий європейський вибір.

У свою чергу Костянтин Єлісєєв підкреслив, що польсько-українські відносини зараз набувають нового формату, а підтримка Польщі є дуже важливою для України. «Прикладом цього є саміт НАТО, який відбудеться в липні у Варшаві. Саме польська сторона ініціює засідання НАТО-Україна, яке, я впевнений, відбудеться на рівні глав держав», – наголосив заступник глави Адміністрації Президента.

Відповідаючи на запитання, як він оцінює слова президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера щодо входження України до ЄС щонайменше через 20 років, Костянтин Єлісєєв сказав, що Україна повинна сприймати це як потужну мотивацію до пришвидшення реформ.