Щороку в Україні крадуть $20 мільярдів

473

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера каже, що гроші МВФ Україні потрібні, але не приносять користі, поки не подолана корупція у владі. «У нас щороку розкрадається до 20 мільярдів доларів. Це практично ще один держбюджет «, — каже Олег Устенко.

В свою чергу, голова представництва МВФ в Україні заявив, що для наступного траншу кредиту МВФ має бути впевнений, що програма реформ в Україні продовжуватиметься. За словами Жерома Ваше, сторони продовжують дискусії щодо планів України в боротьбі з корупцією, реформування пенсійної системи, удосконалення системи державних фінансів. При цьому, зазначив пан Ваше, рада директорів МВФ хоче бути впевнена, що Київ буде дотримуватися своїх зобов’язань.

Щоб отримати черговий транш кредиту МВФ в розмірі 1,7 мільярда доларів, український уряд на чолі з Арсенієм Яценюком має узгодити з МВФ конкретні зобов’язання Києва щодо проведення реформ. Ці кошти мали надійти в Україну ще в лютому, утім через відставку міністра економіки Абромавичуса та кризу в уряді МВФ призупинив виконання програми.