Школи Донеччини обладнають тривожними кнопками через загрозу тероризму

203

Через загрозу тероризму поліція Донеччини пропонує взяти під охорону навчальні заклади, насамперед ті, які розташовані поблизу лінії розмежування.

Про це повідомляє відділ комунікації ГУ Нацполіції в Донецькій області.

Правоохоронці розробили проект обладнання тривожною сигналізацією шкіл Маріуполя. Згодом до пульту централізованої охорони будуть підключені інші загальноосвітні заклади регіону.

Пропозиції вже направлені на вивчення до Маріупольської міської ради. Якщо ініціатива поліції буде підтримана місцевою владою, то під час навчального процесу діти будуть перебувати під захистом поліції, а майно школи – під цілодобовою охороною. Викликати наряд поліції можна одним дотиком, екіпаж прибуде на місце протягом трьох-семи хвилин.

У Маріуполі та передмісті діють 165 навчально-виховних закладів. Зараз лише у трьох школах та дитсадку є «тривожні кнопки», які функціонують за рахунок спонсорських коштів.

«Безпека дітей в умовах терору – наше першочергове завдання, і ми задіємо для цього усі можливі засоби. Діти у зоні терористичної агресії потребують додаткового захисту. Обладнання шкіл тривожною сигналізацією дозволить миттєво реагувати на будь-які зміни ситуації. Реагування на сигнал тривоги здійснюють повністю екіпіровані наряди поліції, озброєні табельною зброєю. У разі необхідності на місце прибувають інші служби поліції», – зазначив начальник поліції Донеччини В’ячеслав Аброськін.

Досвід використання «тривожних кнопок» у закладах освіти на Донбасі вже є. Так, у Слов’янському районі тривожною сигналізацією обладнані 19 шкіл та два інтернати. Результат каже сам за себе – з початку навчального року не було жодного порушення правопорядку. Усі виклики були помилкові, на кожний поліція реагувала оперативно.