Школярі-мусульмани відмовились від рукостискань

237

Черговий скандал на релігійному ґрунті стався у Швейцарії. Двоє учнів-мусульман у школі Базелю відмовились від традиційних рукостискань, адже це суперечить їхнім релігійним переконанням.

Цей випадок викликав скандал у країні. Політики та громадські діячі розділились на два табори. Одні вважають, що такі дії б’ють по традиціям швейцарської системи освіти. Інші схиляють до думки, що кілька обмежень не матимуть страшних наслідків.

Річ у тім, що двоє учнів 14 та 15 років відмовились потиснути руку вчителькам. Іслам не дозволяє вірянам мати фізичний контакт з протилежною статтю, тож школярі і висловили непокору системі. Керівництво школи було не проти підкоригувати правила.

Влада регіону проти подібних дій, адже вони шанують швейцарські традиції, яким вже не одна сотня років. Але школи можуть встановлювати власні правила. Міністр юстиції Симонетта Соммаруга заявила, що шкільні традиції не можуть бути скасованими, а представник системи освіти Крістоф Ейманн вважає, що змушування школярів тиснути руки жінкам є дискримінацією.

Мусульманська община Швейцарії стала на бік школярів-протестувальників. Прихильники ісламу вважають, що відмова від рукостискання на нанесе удару по системі освіти.

Зазначимо, що Федерації ісламських організацій запевнила, що у деяких ісламських країнах рукостискання між представниками різних статей, які не є одне одному родичами, допустимі у деяких країнах.