«Шовковий шлях» — це не політичний, а економічний проект

458

Відбувся брифінг Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, щодо протидії російським санкціям та транзиту українських товарів у країни Азії.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України – Айварас Абромавичус заявив, що країна має шанс вийти на найбільший ринок — в зону вільної торгівлі з ЄС, де нині 500 мільйонів покупців.

Ми можемо стати фабрикою для Європи.

«До нас везтимуть найкраще устаткування та з’являтимуться нові інвестиції, але Росія проти, бо для неї це невигідно», — сказав Міністр економічного розвитку.

За останні 2 роки загальний ефект агресії Російської Федерації — це мільйони доларів.

Наші сусіди прийняли політично мотивоване обмеження експорту з України. При Кабміні запрацював штат екстреного реагування, в який ввійшли представники всіх відомств. Ця структура допомагатиме експортерам у вирішенні правових проблем.

Оскільки Росія закрила транзитний шлях в Казахстан, нині можливо доставляти товари лише через Білорусь. Працює два пункти пропуску – один залізний, інший для автомобілів. Під заборону ввезення на територію РФ також потрапляють товари з інших країн Європи.

«Транспортне плече» збільшується до 500 км.

Транспортні витрати збільшуються на 50% . Не лише через логістику, а й нові пломби потрібно ставити», — заявив Айварас Абромавичус.

Одностороннє введення ембарго суперечить рамкам Світової торгівельної асоціації. Україна буде відстоювати свої інтереси, задіє всі дипломатичні ресурси. Раніше ніхто не переймався правами експортерів на зовнішніх ринках, нині ситуація змінюється, завдяки підтримці західних партнерів. Європейський союз буде підтримувати позицію України.

Росія поводиться непередбачувано як торгівельний партнер не лише стосовно України, а й щодо інших країн. Залежність українського експорту від Росії впала. Для порівняння: експорт за останні 9 місцеві був 12,9 %, хоча раніше 1/3 всіх товарів йшли на експорт в Федерацію.

Як повідомляє заступник Міністра економічного розвитку, Наталя Микольська, станом на 18 січня до України було повернути 197 контейнерних вагонів. Частину з них намагаються переправити через Білорусь, але очікують повернення від російського кордону.

За дорученням прем’єр-міністра А.Яценюка, розробляється розширений список ембарго, оскільки РФ не реагує на «мирні заяви».

Відновити Україну в ролі «хабу».

Сподіваюсь, що через Україну до ЄС піде велика кількість вантажів з Китаю. Ми гарантуємо повноцінне завантаження маршруту в дві сторони», — заявив заступник Міністра інфраструктури України — керівник апарату, Володимир Омелян.

Вихід через два моря Казахстан-Україна, в обхід Росії, один із безпечних шляхів для експортерів та імпортерів. Український «Шоковий шлях» — це не політичний, а економічний проект, необхідність.

Нагадаємо, прем’єр-міністр доручив розробити новий список санкцій: розширити список товарів, враховуючи адекватність та дзеркальність відповіді. Обмеження транзиту не відбуватиметься, товари з Росії потраплятимуть на ринки Європи.