«Шовковий шлях» відкриє двері для нових інвесторів

355

Схвально висловився про рішення уряду відкрити маршрут Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан-Китай перший заступник директора Одеського припортового заводу Микола Щуриков. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Завдяки рішенню уряду щодо запуску такої поїзда українські та європейські товари потраплятимуть в країни Центральної Азії навіть за наявності санкційних обмежень на них з боку Москви. Російське транзитне і торгове ембарго не завадить транспортуванню наших вантажів на ринки Середньої Азії», — написав він.

Новий напрямок «Шовкового шляху» в Середню Азію пройде в обхід території Росії. Серед вигод для України Щуриков називає збільшення вантажопотоків для портів і залізниці і, як результат, надходжень до бюджету.

На його думку, це стане стимулом для західних інвесторів вкладати гроші в українські порти і «залізницю», створить конкурентоспроможність у боротьбі за китайський вантажопотік. Також послужить доказом того, що Україна є надійним економічним партнером. «Ми змогли довести, що з нами можна знаходити, а не втрачати. Такі проекти ведуть до зростання довіри до країни», — висловив свою думку Щуриков.