Штучний інтелект Google визначає місце знімка

338

Корпорація Google розробляє нову нейронну мережу під назвою PlaNet. Вона зможе визначити місце, де був зроблений будь фотознімок. Штучний інтелект також зможе самостійно навчатися. Як підказки він використовує геотеги, а в подальшому зможе визначити місця, зафіксовані на фотографії, без подібної допомоги.

Для навчання нейронної мережі фахівці використовували колекцію з 90 мільйонів зображень з геотегами. Перші результати виявилися досить успішними. PlaNet вже вміє визначати країну з точністю в 28,4%, а континент — з 48%. У 3,6% випадків штучний інтелект зміг визначити вулицю. Місто він зумів розпізнати в 10% випадків.

Створив проект PlaNet Тобіас Вейланд. Для реалізації ідеї він розділив планету на 26 тисяч секторів. Їх розмір залежав від кількості фотографій зроблених там. Великі і густонаселені міста має більш дрібними секторами, ніж пустельні і безлюдні ділянки. Океани і полюса Землі програма не розглядає.

Самим дивовижне те, що вся система PlaNet займає всього 377 МБ в пам’яті комп’ютера. Це в майбутньому дозволить їй без проблем працювати на мобільних пристроях.