Сили зла хочуть відмотати все назад, — Абромавичус

516

Сьогодні, на прес-конференції Міністр економіки заявив, що подає у відставку. У зверненні Абромавичус попросив, щоб Верховна Рада вже завтра підтримала його рішення.

Однією з причин самоусунення є різка активізація блокування важливих реформ.

«Це вже не просто відсутність підтримки чи політичної волі. Це активна дія направлена на те, щоб паралізувати нашу реформаторську задачу. Під наростаючим тиском сумнівних особистостей в мою команду на ключові посади в державні підприємства намагился поставити «потрібних людей». Я розглядаю ці спроби тільки як намагання встановити контроль над грошовими потоками. В першу чергу в Нафтогазі, а також в оборонній індустрії. Я і моя команда не готові працювати прикриттям для відновлення старих і створення нових схем політичних і бізнес гравців, — повідомив Айварас Абромавичус.

Коли Міністр приймав рішення про прихід в Міністерство, його одразу запевнили, що технократи будуть мати повну незалежність у формуванні своєї команди.

«Ми прийшли займатися дерегуляцією, реформою державних підприємств, публічних закупок, ламати корупційні схеми, створювати бізнес клімат», — розповів Міністр.

Є пілотна версія держзакупівель, яка на початковому етапі вже зекономила 500 мільйонів гривень, кінцева ціль 50 мільярдів економії в рік. Також зекономили 2,4 мільярди олігархічного дисконту при продажу нафти.

«Я не хочу їздити в Давос, розповідати про наші успіхи, в той час, як за спиною працюють  відверті корупційні схеми. Ці люди мають конкретні імена: Ігор Кононенко.  В останній місяць він зробив дуже багато, щоб блокувати роботу Міністерства. Спочатку підконтрольні депутати Кононенко від БПП розробили постанову про мою відставку, передали її партії Відродження, і ті винесли у Верховну Раду. За кілька місяців зібрали аж 18 голосів», — додав Абромавичус.

Протягом року Ігор Кононенко активно лобіював своїх людей на посаду генерального директора «Укрхімтрансаміака». Він мав безпосереднє зацікавлення в цій компанії, замість того, щоб відсторонити регіонала Бондика, він привів своїх людей, які тепер разом керують підприємством.

«Кульмінацією цієї кадрової вакханалії стало бажання повного підпорядкування потоків, а також мати свого «зама» в Міністерстві економіки, який би відповідав за Нафтогаз та інші державні підприємства. Кандидат два дні тому приніс повний пакет документів для призначення і заявив «Я Ваш новий зам. Я в команді Кононенко і моя кандидатура затверджена на верху».  Потім був дзвінок з Адміністрації Президента з рекомендацією взяти цю людину, а також ще одного на посаду заступника Міністра по оборонному сектору», — розповів Абромавичус.

За словами Міністра, точка неповернення у реформах ще не пройдена. Все може повернутися на свої місця, тому важливо швидше просунути механізми прозорості.

А рішення про відставку прийнято не емоційно, воно прийняте продумано. При цій системі, вража Міністр економіки, він не може бути ефективним.