Скандал у Генпрокуратурі. Незаконно звільненого Миколу Голомшу не допускають до правосуддя

4041
Микола Голомша

Правові структури грають у «футбол», відкидаючи справу незаконно звільненого першого заступника Генерального прокурора України Миколи Голомші. Про це заявила його представник в адміністративному провадженні Наталія Князьська.

За її словами, Голомша вимагає поновити його на посаді. З відповідним зверненням звертався до Феміди, але тяганина триває вже давно і цього разу Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у відкритті провадження.

«Чергове процесуальне зупинення даного провадження – очікуване, виходячи з «футболу» з даною справою, яку влаштував Верховний Суд за поданням головуючого у справі, відмовивши у відкритті провадження по даній справі, як зразковій», – зазначила Князьська.

04 червня 2018 року Окружний суд адміністративний суд міста Києва у справі незаконно люстрованого першого заступника Генерального прокурора Миколи Голомші оголосив перехід у письмове провадження для розгляду справи по суті. Це процесуальне рішення адвокат Голомші Наталія Князьська розцінює, як бажання суду першої інстанції поставити крапку в 3-х річній судовій тяганині лідера партії «Патріот» у відновленні своіх прав.

Дуже правильне та державницьке рішення, вважає представник позивача, оскільки новообраний Верховний Суд категорично відмовився брати на себе відповідальність за винесення незаконного рішення після звернення до нього головуючого судді у даній справі щодо розгляду Верховним Судом даної справи, як зразкової, що є новелою адміністративного судочинства.

Вона додала, що  Голомшу незаконно люстрували і нині не хочуть виправляти помилку.

«Дуже прикро, що вища судова інстанція розглянула дану справу, як зразкову та поставила крапку в фактичній «судовій забороні» для відновлення в судовому порядку тисяч незаконно люстрованих професіоналів», – наголосила правозахисниця.

Як зазначив сам незаконно звільнений перший заступник Генпрокурора України і лідер партії «Патріот» Микола Голомша, його не допускають до правосуддя.

«Конституційний суд України вже більше трьох років своєю бездіяльністю у розгляді подання Верховного Суду України щодо неконституційності окремих положень Закону України «Про очищення влади» фактично блокує доступ мені до правосуддя», – зазначив він.

Нагадаємо, наказом Генерального прокурора України N2488-ц від 23 жовтня 2014 року звільнено з посади першого заступника Генерального прокурора України Голомшу Миколу Ярославовича. Соратники Голомші вважають, що наказ Генерального прокурора України N2488-ц від 23.10.2014 р. є протиправним і таким, що підлягає скасуванню.

Основними критеріями життя та роботи Миколи Голомші завжди були відданість Україні, сумлінність, порядність, послідовність, наполегливість та принциповість щодо відповідності його діяльності, законності незалежно від зміни керівництва прокуратури та влади у Державі.

У період президентства Януковича В.Ф. він неодноразово зазнавав тиску, у вигляді незаконних звільнень, понижень в посаді, позбавлень права прийняття рішень, які необхідно було приймати на займаних посадах та стягнень за прийняття законних рішень.

Конфлікт із Януковичем В.Ф. у Миколи Ярославовича виник ще у 2004 році, під час чергових виборів Президента України. В той час він працював на посаді заступника Генерального прокурора України та, будучи незгідним із політикою кандидата на пост Президента України і тодішнього Прем’єр- Міністра України Януковича В.Ф. щодо порушення прав людей та виборчого законодавства та придушення масових акцій протестів в Україні («Помаранчева революція») шляхом порушення кримінальних справ щодо лідерів опозиції, що намагались доручити саме М. Голомші та його підлеглим, а також незаконно вимагали від нього винесення постанови про примусовий розгін мітингувальників, Микола Ярославович власноручно написав рапорт про відставку. Однак, його було звільнено не за поданим рапортом, а з надуманих підстав.

Надалі, на початку 2005 року за рішенням суду Миколу Голомшу було поновлено в посаді заступника Генерального прокурора України.

У зв’язку з намаганнями тодішнього Прем’єр-Міністра України Януковича В.Ф. у 2007 році перешкодити законному розпуску Парламенту Президентом України та законною позицією М. Голомші перед керівництвом Генпрокуратури про підтримку вказаних дій Президента, його було вимушено переведено на посаду прокурора Львівської області. Вже новопризначеним керівником ГПУ  М. Голомшу було поновлено на посаді заступника Генпрокурора України, на якій він пропрацював до 2010 року, чим було підтверджено обґрунтованість його позиції.

За час кураторства розслідування резонансних злочинів, зокрема про отруєння кандидата в Президенти України Ющенка В.А., про загибель В’ячеслава Чорновола, вбивство Георгія Гонгадзе (до речі при Миколі Ярославовичу було відшукано та затримано Пукача), неодноразово, оточенням Януковича Віктора Федоровича вчинялись різного роду провокації, по яких штучно створювались перевірки його дій, в т. ч. і Тимчасова Слідча Комісія Верховної Ради України, які в кінцевому результаті не виявляли будь-яких протиправних дій з боку Голомші та не було прийнято жодних заходів реагування по відношенню до нього.

У кінці 2009 року, Микола Голомша, як заступник Генерального прокурора України, направив до суду для розгляду по суті кримінальну справу, розслідувану СБУ України за звинуваченням посадових осіб високо рангу СРСР у геноциді Українського народу під час голодомору в 1932-1933 роках, що стало одним із ключових елементів загострення вже існуючого конфлікту Миколи Голомші із Віктором Януковичем та його оточенням.

Крім того, Голомша Микола Ярославович на думку 99% працівників прокуратури, є великим патріотом своєї Батьківщини. Під час Майдану Гідності упродовж листопада 2013р. – лютого 2014 року  Микола Голомша неодноразово роз’яснював та після роботи і у вихідні дні організовував колег (працівників органів прокуратури) для походу до майдану на його підтримку. Окрім цього, він особисто та його підлеглі, за його дорученням, відбували до внутрішніх військ МВС України, Збройних Сил України та інших військових формувань де роз’яснювали вимоги законодавства та текст Присяги, а саме що військовослужбовці присягалися на вірність народу України і повинні бути разом з народом, а не із злочинною владою Януковича.

Єгор Сініцин