Скандал з офшорами призведе до відставки Порошенка

280

Світовий скандал із офшорами, в якому присутній й український президент Петро Порошенко, неодмінно відіб’ється на його репутації. Експерти вважають, що він може призвести до відставки чинного керівника України.

Політичний експерт Руслан Бортник розповів у матеріалі видання, що фінансові схеми Порошенка зіграють роль «Справи Гонгадзе» в кампанії 2004 року. Іншими словами, це буде створення «фактової» кримінальної справи.

«Справу може організувати чесний слідчий прокуратури, наприклад, заступник генпрокурора, який хоче очолити відомство, або слідчий НАБУ. Це буде скандал всередині скандалу — неправовий шлях, але на тлі нинішнього розвалу правової системи суспільство його оцінить, а рейтинги президента обрушаться разом з легітимністю», — заявив Бортник.

Він додав, що Порошенку вже нанесений удар по репутації. Скандал може стати ще масштабнішим у разі сумлінній праці організації журналістів.

Нагадаємо, у світових офшорних схемах панамської компанії присутні близько 130 відомих людей з усього світу. Серед них 9 чинних або колишніх керівників держав. Президент РФ Путін, за інформацією західних ЗМІ, отримував близько 2 млрд доларів у цих офшорах.