Скандальний митрополит Запорізький УПЦ МП Лука потрапив до «Миротворця»

0
955

Скандальний митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ МП Лука потрапив до бази “Миротворець”. Його анкета днями з’явилася у розділі Чистилище.

Так, владика опинився у базі через “маніпулювання суспільно-значущою інформацією, розпалювання міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі”. Також автори зазначають, що митрополит є одним з тих, хто протидіє “незалежності українського православ’я від підконтрольної Росії (країна-агресор) РПЦ”.

Митрополит Лука відомий тим, що “звершив Таїнство Хрещення” над хлопчиком, якого раніше хрестили в Київському Патріархаті.

Окрім того, Запорізька єпархія УПЦ МП, яку очолює владика Лука, постійно потравляє в скандали. Зокрема, священика УПЦ Московського Патріархату – Ігоря Савву – позбавили парафії через проукраїнську позицію. За словами вірян, отець Ігор, зокрема, молився за перемогу ЗСУ та відмовлявся згадувати у Богослужіннях російського Патріарха Кирила.

А на початку 2018 року в Запоріжжі священик УПЦ МП, запрошений ритуальною службою, відмовився провести обряд відспівування дворічного хлопчика, котрий загинув увечері 31 грудня внаслідок падіння на нього 39-річного чоловіка, що вчинив самогубство, вистрибнувши з вікна багатоповерхівки.

У знак протесту проти священнослужитлів Московського Патріархату активісти влаштували флешмоб – закликали приносити під храми УПЦ МП дитячі іграшки. Ця ідея знайшла підтримку по всій Україні.

Нагадаємо, у спільноті Українська Помісна Православна Церква в соціальній мережі Facebook з’явився переклад заяви прес-служби Константинопольського Патріархату стосовно зустрічі Вселенського Патріарха Варфоломія з делегацією УПЦ МП.