«Скаржники» Луценко з Ситником підіграли Холодницькому – замголови прокурорської комісії

412

За його словами, ні генпрокурор, ні глава НАБУ не надали доказів вчинення керівником САП злочину або правопорушення.

Генеральний прокурор Юрій Луценко і голова Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник, які вимагали звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького, насправді підіграли йому в цій ситуації.

Таку думку висловив заступник голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) Віктор Шемчук в інтерв’ю Українським новинам.

«У мене особисто склалося таке відчуття, що скаржники взагалі підіграли в цій ситуації Холодницькому, оскільки не надавали в процесі розгляду скарги доказів, не заявили жодного клопотання і просто «відбули» номер. По результату їх роботи і рішення, – зазначив він. – Просили накласти дисциплінарне стягнення – «звільнення з посади в органах прокуратури». Не знаю, хто їм це писав, але такого виду покарання взагалі не існує. До речі, дві скарги «під копірку» написані, таке відчуття, що готували їх в одному кабінеті».

При цьому Шемчук пояснив причини прийняття рішення лише про винесення догани Холодницькому.

«Якщо є підозра, в ідеалі – рішення суду, то, безумовно, комісія звільнить прокурора. Але, ні першого, ні другого немає, а давати оцінку складу злочину, або адмінправопорушення, не наша компетенція. Що маємо в залишку? Залишається – порушення правил прокурорської етики. Цьому і давали оцінку. За нецензурні вирази, за некоректну поведінку і т.д. – сказав він. – Ми оголосили догану Холодницькому за те, що він матюкався і поводився некоректно, чим порушив правила прокурорської етики… Надайте факти і докази здійснення прокурором дій, за які передбачена дисциплінарна відповідальність зі звільненням, і комісія його звільнить. Але врахуйте – ми не можемо вийти за межі дисциплінарного провадження і не зобов’язані нікого звинувачувати «.

Разом з тим, за словами Шемчука, ще одна скарга навіть з питань прокурорської етики стане приводом для більш суворого покарання, в тому числі для звільнення.