Слідом за Шокіним: Валерія Гонтарева піде у відставку наступною

329

Президенту Петру Порошенку доведеться звільнити голову НБУ Валерію Гонтареву, щоб не втратити фінансову допомогу від міжнародних фінансових організацій і США.

Згідно з декларацією Гонтаревої за 2015 рік, вона виявилася найбільш високооплачуваним чиновником у країні, не рахуючи голови «Укргазвидобування» Олега Прохоренка. Її щомісячна зарплата складає майже 146 тисяч гривень. Але основний прибуток Гонтаревої – 23,5 мільйона гривень – принесли дивіденди «від компаній, які підозрюються в махінаціях з держпаперами і завданні збитків державі на мільярди гривень», – повідомляє агентство.

Фінальну крапку в кар’єрі Гонтаревої може поставити заява екс-глави СБУ Валентина Наливайченка. За його словами, під час візиту української делегації в США американська влада зібрала пакет документів, які підтверджують фінансові зловживання Гонтаревої та її партнера Макара Пасенюка.

На думку видання, якщо українських депутатів можна змусити замовкнути, то з американцями доведеться рахуватися. Тому не виключено, що Гонтарева стане другою «сакральною жертвою» після Шокіна, яку президенту доведеться принести, щоб отримати від США та інших фінструктур чергову порцію фінансової підтримки.