Словак Міклош очолить Мінфін України, якщо влада погодиться на три умови

378

Екс-міністр фінансів Словаччини Іван Міклош заявив, що дав попередню згоду очолити Міністерство фінансів України і висунув свої умови.

В інтерв’ю він розповів, що цих умов три: перша стосується збереження словацького громадянства, друге — програми майбутнього уряду, третє — його складу.

«Мені дуже важливо, щоб уряд був орієнтованим на реформи і був антикорупційним», — сказав Міклош.

Він зазначив, що навіть якщо його не призначать міністром, він може продовжувати працювати радником.

«Я обговорював цю тему з Мікулашем Дзюриндою, в чиєму уряді я був віце-прем’єром і міністром фінансів Словаччини. Спілкувався з польським реформатором Лешеком Бальцеровичем. Вони приїжджали до Києва два тижні тому і збираються більш інтенсивно включитися в процес реформ в Україні. Обидва вже є радниками президента, але їх роль буде більшою, особливо Лешека», — заявив Міклош.

У той же час він підкреслив, що Дзюринда і Бальцерович не увійдуть в Кабмін.

«Ні. Вони — радники президента», — відповів Міклош.

За його словами, спікер Верховної Ради Володимир Гройсман підтримав його умови входження в уряд.

«Ми ні про що не сперечалися. Гройсман погодився, що темп реформ треба прискорити, а міністри повинні бути більш активними. Але не все буде залежати від Гройсмана. Так, у нього будуть сильні позиції, але необхідна більшість в парламенті, а для цього доведеться йти на компроміси», — повідомив Міклош.

Він додав, що за останні два тижні кілька разів зустрічався з Гройсманом.

Нагадаємо, раніше Гройсман, кандидатура якого розглядається на посаду прем’єр-міністра України, заявляв, що бачить Міклоша в майбутньому уряді.

30 березня Гройсман зареєстрував проект закону, згідно з яким іноземному громадянину дозволяється займати посаду міністра фінансів України до 1 травня 2017 року.