«Смотрящі» на контролі: Як Богдан хоче відібрати Київ у Кличка

162

Війна між Офісом президента Володимира Зеленського та столичним мером Віталієм Кличком триває. Depo.ua писав статтю, як Зеленський ламає Кличка після перемоги «слуг народу» на столичних округах у парламентських виборах. А також детально пояснював мотиви – звільнити Кличка з посади КМДА і призначити туди свою людину, гендира «1+1» Олександра Ткаченка. Для цього в ОП попросили Кабмін погодити звільнення мера і підключили ДБР. Кличка викликають на допит через земельні махінації. Андрій Богдан на брифінгу сьогодні підтвердив, що до правоохоронців звернуться через будівництво «скляного моста», є питання і до Шулявського шляхопроводу, яким займається друг Кличка – пан Микитась.

Нагадаємо, що 7 вересня 2010 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ», згідно з яким виконавчим органом Київської міської ради є Київська міська державна адміністрація, котра паралельно виконує функції державної виконавчої влади, що є особливістю здійснення виконавчої влади у місті Києві. Голова КМДА призначається президентом України в порядку, передбаченому Конституцією та законами України, зазначено в законі.

Із сказаного Богданом на брифінгу важливими є декілька моментів.   

По-перше, Богдан запропонував Віталію Кличку самому піти у відставку з посади голови КМДА.

Він зачитав, що частина друга статті 8 Закону України про місцеві державні адміністрації (МДА) вказано, що голови МДА призначаються на посаду президентом України на термін повноважень президента. У разі обрання нового президента голови МДА продовжують здійснювати свої повноваження до призначення в установленому порядку нових голів.

«Проте, на жаль, на сьогоднішній день з моменту інавгурації Зеленського подання від Кабміну на звільнення Кличка не надходило», – сказав Богдан.

Тут цікаво, що засідання Уряду в липні не планується. Відбутися воно має 14-го серпня. І невідомо, чи піде Гройсман на погодження звільнення Кличка з КМДА. Очевидно, що це також питання домовленостей, бо у Зеленського показово хочуть зробити все руками прем’єра.

Чи піде Кличко добровільно? Навряд чи, бо намагається боротися з ОП. На одній з прес-конференцій Віталій Кличко заявив, що в Офісі президента від нього вимагали узгоджувати свої дії або з Андрієм Вавришем (забудовником, якого називають «куратором Києва» від Зеленського), або з Олександром Ткаченком (гендиректором «1+1» і наразі новообраним депутатом).

«Мені зателефонував пан Богдан. Він заявив, що я повинен коригувати свої дії щодо відповідності процесів, які відбуваються в місті, з двома персоналіями – я можу вибрати з тим чи з іншим – були озвучені прізвища пана Вавриша і пана Ткаченка», – розповів Віталій Кличко.

Додав, що від пропозиції він відмовився.

По-друге, Богдан заявив, що Кличко не контролює Київраду і змушений домовлятися зі «смотрящими». І це йому особисто підтвердив Віталій Кличко на зустрічах.

«Мер Віталій Кличко підтвердив мені, що дійсно він не контролює Київську раду, є 2-3 смотрящих, які мають певні групи депутатів, – і якщо він не буде знаходити з ними компроміси, в нього не буде більшості в Київраді, а відповідно він не буде ефективним мером. Кличко наголосив, що він не має жодного відношення до корупції і розкрадань, він розуміє, що щось відбувається не так, проте нічого з цим зробити не може. Він не задіяний у корупції, але іноді він використовує спільну можливість пересування приватним авіатранспортом», – сказав Богдан.

І додав до цього, що один зі «смотрящих» вже і до нього звертався та пропонував «пиляти» бюджет Києва: «Декілька днів тому до мене приходив один із адвокатів, який представився адвокатом одного зі «смотрящих» Києва, який заважає пану Кличку ефективно управляти містом, і висловив таку пропозицію, що робота з місцевим бюджетом КМР і КМДА дозволяє їм отримати 40 млн доларів в рік. Він попросив не чіпати голову КМДА і запропонував цей бюджет розділити навпіл».

Кличко назвав ці слова «байками».

По-третє, Андрій Богдан сказав, що нова Рада може не встигнути зібратися до 1 вересня, а також дострокові місцеві вибори неможливі без ухвалення необхідного законодавства.

«Місцеві перевибори неможливі достроково без ухвалення відповідного закону», – сказав Богдан. Він додав, що конфігурація такого відповідного закону йому поки що є незрозумілою.

За його словами, в Україні існує проблема незакінченої реформи місцевого самоврядування, що і пояснює те, чому частина виборів ОТГ відбувалася, а частина – ні.

«За логікою законодавства, було б цілком доцільно закінчити формування ОТГ, а вже після цього здійснити перевибори у новій реальності. Однак, чи буде приняте таке рішення, залежить від діалогу із депутатами. Оскільки вони усі мають свою думку і є особистостями», – резюмував очільник ОПУ.

Що все це означає

Головна задача мінімум для команди Зеленського зараз – це розпочати брати під контроль столицю. У КМДА вони планують поставити Олександра Ткаченка, але для цього необхідно звільнити Віталія Кличка. Щоб це зробити, варто домовитися з Володимиром Гройсманом, або ж налякати мера гучними корупційними справами, які відкриють правоохоронні органи. Судячи з усього, переговори тривають. Але Кличко вже проігнорував допит у ДБР, а Уряд збереться лише в серпні.

Окрім цього, натяк Богдана на розмову зі «смотрящим» за Києвом про $40 млн – це дуже показово. Бо ОП виходить може вести напряму діалог з цими «смотрящими», у яких, за словами Богдана, справжня влада в Київраді. Зокрема і для того, щоб в майбутньому поламати Київраду, позбавивши Кличка влади в Києві. Таким чином Богдан ніби натякнув Кличку, що «смотрящі» вже його кидають і йдуть в ОП…

Якщо восени, як хотіли у Зеленського, не буде дострокових місцевих виборів, то битва за Київ трошки затягнеться. Якщо ж вибори все ж відбудуться, то «слуги народу» на хвилі народної підтримки можуть розраховувати на перемогу в столиці, як вони вже зробили на всіх округах 9 днів тому.

Та поки що в команди Зеленського є проблеми. І просто так вибити кличка із сідла в КМДА не виходить. Ключовим моментом буде рішення Уряду і прем’єра Гройсмана.

Ще один момент — чи посипеться тепер Київрада. Секретар Прокопів вже написав заяву вчора.