Соболєва назвали «люстратором за викликом»

477

Сьогодні у Верховній Раді вчергове обговорювали перевибори мера Кривого Рогу. З вимогою негайно підписати закон про перевибори в місті виступив член «Самопомочі» Єгор Соболєв.

«Сьогодні останній день, коли спікер і президент можуть поставити підписи під законом. Якщо це відбудеться, то друг Вілкула Охендовський завтра ж оголосить нові вибори мера», — заявив він і ще раз дорікнув Гройсману у зриві перевиборів.

Спікер Верховної Ради уточнив, що не має право його підписувати, бо депутат від «Опозиційного блоку» подав апеляцію у зв’язку з порушенням регламенту. Проти перевиборів на засіданні депутатів парламенту виступив Олександр Вілкул, брат Юрія Вілкула, який на думку членів «Самопомочі» виграв вибори в Кривому Розі завдяки фальсифікаціям. Раніше прихильники Соболєва жартували над ним за активність в Кривому Розі.

«Я ретельно ознайомився з біографією Єгора Соболєва. Я можу назвати його «люстратори за викликом». Коли влада потрібно когось терміново люструвати, то Соболєв відразу на місці», — заявив Вілкул.

Гройсман поставив на голосування постанову про скасування перевиборів і депутати не проголосували за це. У зв’язку з апеляцією така процедура була необхідна. Тільки 40 депутатів проголосували за скасування перевиборів. Це означає, що сьогодні Гройсман підпише закон і вибори в місті відбудуться.

«І тим, хто лякав людей різними страхами, змушував їх до голодування, нехай їм буде соромно, коли вони дивляться на себе в дзеркало», — сказав Гройсман після опублікування результатів голосування.

Нагадаємо, що місцеві жителі Кривого Рогу влаштували мітинг під будівлею парламенту. Вони принесли плакати «У нас заходів — старий дракон! Швідше підпішіть закон», «йдіть на пенсію вже, сер, — й достатньо красти, сильні заходів!», «Пане гарант, скільки вторгували за Кривий Ріг?», «Кривий Ріг — вирішуємо по-крутому «