Спецконфіскація – закон ситуативний і розмитий

368

На порядку денному закон про спецконфіскацію та розглядатиметься повернення 1,5 мільярдів доларів з офшору, без рішення суду. Серед іншого і предмети мистецтва.

«Цей закон є суперечливим. Управління Верховної Ради дало негативну резолюція на цей законопроект. З точки зору юристів Верховної Ради, цей закон взагалі звужує право приватної власності. Є досить широкий спектр статей кримінального кодексу, за якими може застосовуватися ця спецконфіскація, є обґрунтовані підозри, що цей закон буде використовуватися не лише для повернення 1,5 мільярдів доларів чи інших цінностей, а силовики можуть використати в інших випадках», — розповів політичний експерт, Валентин Войтко

Експерт наголосив, що ще одним негативом спецконфіскації є те, що вона застосовується по відношенню до тих осіб, щодо яких не набрав сили законний вирок. Тобто, це лише підозрювані, за певним переліком статей.

«Нам потрібно відходити від практики прийняття законів під певні справи. Ситуативне прийняття законів ніколи ні до чого доброго не приводить. Цьому законопроекту навряд чи вистачить голосів. Тільки за умови звуження статей кримінального кодексу, по відношенню до яких цей закон може застосовуватися», — зауважив Валентин Войтко.