Співробітники податкової міліції накрили черговий конвертцентр з мільярдним обігом

264

Співробітники податкової міліції м. Києва викрили крупний міжрегіональний конвертаційний центр з обігом більше 1 млрд. грн.

Про повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби.

Встановлено, що зловмисники, які діяли на території Київської, Дніпропетровської, Закарпатської областей та в м. Києві надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з переведення безготівкових коштів у готівку та формування незаконного податкового кредиту з ПДВ.

До реалізації незаконних схем залучались як підприємства-імпортери високоліквідної продукції, за допомогою яких формувався податковий кредит з ПДВ, так і виконавці, і замовники підрядних робіт, у т.ч. за державні кошти, які переводили у готівку і привласнювали заощаджені гроші. Протягом 2015 зловмисники надали незаконні послуги з мінімізації податкових зобов’язань та сприяли ухиленню від сплати податків понад 200 платникам податків, у тому числі підприємствам-переможцям державних закупівель.

Загальний обсяг проконвертованих коштів перевищує мільярд гривень, втрати бюджету становлять понад 200 мільйонів гривень.

Крім того, співробітники податкової міліції попередили масштабну аферу на ринку нерухомості.

У ході документування злочинної діяльності організаторів «конвертаційного центру» було встановлено, що вони планували провести потужну рекламну кампанію з будівництва нових житлових комплексів, хоча насправді будівництво повинно було початися і закінчитися на початковому етапі. Зловмисники мали намір створити імітацію будівництва з метою залучення грошей від пересічних громадян, а отримані кошти планувалося присвоїти і використати для власних потреб. Для зазначених цілей ними вже була отримана документація на земельні ділянки.

В результаті проведених в тіньових офісах і за місцем проживання зловмисників 15 обшуків було виявлено та вилучено майже 380 тисяч доларів США, 134,5 тисячі гривень, 15 печаток і штампів, у тому числі іноземних, комп’ютерну техніку, тіньову бухгалтерську документацію. Також на підставі рішень суду накладено арешт на рахунки 21 підприємства.

В даний час слідчо-оперативні дії тривають.