Сплеск невдоволення урядом викликаний тим, що ми підходимо до реальних змін, — Пасхавер

461

Сплеск невдоволення урядом викликаний саме тим, що країна підходить до реальних змін.

Про це в інтерв’ю виданню заявив президент Центру економічного розвитку, позаштатний радник Президента України Олександр Пасхавер.

Він зазначив, що бачить усі недоліки нинішньої влади. На його думку, такий сплеск ненависті до влади, який є зараз, базується на невдоволенні населення.

«Причому приводи у всіх різні. Ті, хто хоче швидких реформ, обурюються через те, що вони відбуваються повільно. Та частина населення, яка хоче, щоб усе залишилося по-старому, незадоволена тим, що реформи взагалі йдуть. Усі разом незадоволені тим, що знижується рівень життя. Різні типи невдоволення припускають різні варіанти розвитку», – сказав економіст.

«Мені здається, що цей сплеск невдоволення викликаний саме тим, що ми підходимо до реальних змін. Наприклад, Антикорупційне бюро відкрило реальні справи. Вибирали низових прокурорів, а тепер будуть вибори керівництва прокуратури. Усередині року всі закупівлі будуть переведені в форму електронних торгів. Поступово, але ми підходимо до рішучих змін», – заявив він.

За словами Пасхавера, ті, хто не хоче змін, прагнуть «влаштувати бучу» і загальмувати цей процес.

Водночас він додає, що деякі зміни вже є: «Наприклад, той же Абромавічус назвав особистість того, хто, на його думку, винен. Я не обговорюю зараз, має міністр рацію чи ні, але це вже зміна, досі такого роду заяв не було. Я зараз не говорю – це спритний хід для запобігання своїх невдач або це чесний вибір відважного реформатора. Але сама форма такої заяви вже говорить про зміни».

Також Пасхавер заявив, що його прогноз для України «абсолютно оптимістичний».

«У владі представники старого політикуму, але вони, можливо, найкращі зі старих політиків. Вони ведуть себе у відповідності зі своєю історією. Могли прийти до влади противники реформ або ліваки, популісти, а прийшли люди, які, так чи інакше, підтримують європеїзацію суспільства», – сказав він.

«На відміну від Януковича, нинішні керівники країни співчувають проєвропейського руху, вони соціально чутливі, що не означає, що вони ведуть себе послідовно і рішуче. Але вони діють в правильному напрямку. Інша справа, що вони обтяжені своїми звичками, сформованими за час незалежності України. Думаю, проєвропейські активісти – кожен з них, – повинні витратити більше часу і сил, щоб впливати на цю владу й усвідомити, що їм потрібно створювати свій альтернативний нинішньому політичний прошарок, партії. Я не можу порадити людям стати лідерами, це процес історичний, ми можемо тільки чекати. Але бути політично активнішими – раджу», – додав економіст.