«Справа Литвиненка» — лакмусовий папірець геополітики

274

На прес-конференції, 22 січня, представники російської опозиції обговорювал представники російської опозиції можливі наслідки для Путіна справи Литвиненка.

«Ця справа досить резонансна, вона розглядається вже протягом 10 років. Тут все очевидно з точки зору правосуддя, бо доведено причетність до цієї справи Росії. Ізотоп Полонію 210 може бути виготовлений лише в кількох країнах, зокрема в Росії (Новгородська область). Речовина  була привезена Луговим на зустріч з Литвиненко. Раніше ізотоп був випробуваний на одному з в’язнів, який відбував тюремний термін, чеченський бойовик Ісламов. Він помер за декілька місяців до операції «Литвиненко»», — розповів координатор Міжнародної антипутінської коаліції «Стоп фашизм в Росії», Герман Обухов.

Полоній неможливо виявити при перевозці в літаку, адже на нього не реагують лічильники Гейгера. Раніше повідомлялось, що цю речовину було підсипано в чай загиблому. Литвиненко отримав громадянство Великобританії за місяць до вбивства.

«Справа розслідується так довго – цьому немає логічних пояснень, але вона і вирішиться не просто так. Москву діставатимуть. Лугового ніхто не видасть, екстрадиції не буде. Це закінчиться тим, що колись режим Путіна впаде. Хтось інший прийде до влади і Луговий опиниться за гратами», — додав Герман Обухов.

«Судячи з вчорашнього інтерв’ю прем’єра Британії Камерона, для багатьох оприлюднення звинувачень не стало новиною. Адже ніхто не сумнівався, що це російська операція. Вже є офіційна підстава для висунення більш серйозних звинувачень. Британська сторона вимагає, щоб Росія теж була учасником розслідування. Щодо причетності Путіна: я абсолютно впевнений, що там була пряма вказівка. Чи вона була письмова, чи усна – важливо, але такі справи не здійснюються без вказівки керівника. Навряд чи Патрушев міг прийняти сам таке рішення. Щодо дій в Москви найближчому майбутньому, точно буде публічне обурення, спростування, санкції, щодо британського бізнесу в Росії, можуть бути провокації проти британських громадян (затримання, арешти під надуманими звинуваченнями)», — сказав дипломат, експерт «Майдану іноземних справ», Олег Белоколос.

Кримінальні звинувачення навряд будуть висунуті Путіну, зважаючи на те, що у нього є політичний імунітет, гарантія безкарності і право робити все, що він бажає. Він не може піти з посади, його перебування при владі – гарантія безпеки. Буде продовжуватися практика щодо вбивства опозиціонерів.

«Для кримінального переслідування зібрано вже достатньо доказів вини Путіна, починаючи з вибухів у будинках  і вбивств. Якщо він піде з політики, йому дадуть 10 пожиттєвих. Тюрма в Гаазі – це найкраще місце для нього, на наступний строк», — підсумував Герман Обухов.