Справа «панамських офшорів» може спровокувати кадрові зміни в українському уряді

307

Скандал з «панамськими офшорами», одним з фігурантів якого виявився Президент України Петро Порошенко, може викликати кадрові зміни в українському уряді. Про це йдеться у статті Wall Street Journal.

Серед мільйонів паперів панамської юридичної фірми Mossack Fonseca, є документи, які свідчать, що український Президент Петро Порошенко в 2014 році створив офшорну холдингову компанію на Британських Віргінських островах, пише видання.

Прес-секретар Президента Святослав Цеголко зазначив, що на жодному з рахунків холдингу не було більше 2 тис. євро (2 тис. 278 дол.). П.Порошенко заробив мільйони як бізнесмен до обрання лідером держави, і його адвокати в Києві говорять, що вони створили рахунки, щоб продати Roshen шляхом переведення активів компанії у так званий «сліпий траст», йдеться у статті.

Новини про зв’язки П.Порошенка з Mossack Fonseca прийшли, коли він знаходився під тиском через нездатність реформувати судову систему та прокуратуру, зазначається у матеріалі.

Голова українського віддділу Transparency International закликає до більш повного розкриття інформації від Президента, і «панамський» скандал може прискорити кадрові перестановки в уряді». У парламенті також були заклики до його імпічменту.

Те, що українці можуть відкрито задавати питання про фінанси їхнього лідера показує, наскільки змінилася їхня політика, йдеться у статті.

Як повідомлялось, П.Порошенко заявив, що у Roshen немає жодних офшорних структур.