Справа поліцейського, який застрелив пасажира

576

На брифінгу, адвокат патрульного поліцейського Сергія Олійника розповів, як просувається слідство.

«Підзахисний розуміє, що вбив невинного хлопчика. Проте ні для кого не є таємницею, у відповідності до закону про Національну поліцію, поліцейський має право застосовувати зброю, як попереджувальний захід», — наголосив адвокат Ростислав Пукал.

Під час цієї погоні, через численні порушення, які відбулися, було застосовано зброю для зупинки автотранспорту.

«Сторона обвинувачення не говорить про те, що були попереджувальні постріли, їх було два чи три. З моменту, коли погоня почалась і до моменту, коли поліцейський опинився на капоті цього БМВ, до того моменту вже не було адміністративних правопорушень. Фактично можна стверджувати про замах на життя поліцейського. Олійник мав право розцінювати цю ситуацію, як загрозу життю свого напарника, який перебував в патрульному авто», — розповів адвокат.

Щодо навичок стрільби, Олійник спочатку був ППС-ником Оболонського райвідділу. Вчився стріляти він в міліції. У нього стоїть оцінка «відмінно» за вогневу підготовку.

«Про обрання запобіжного заходу: не можна підтвердити, що він навмисне застрелив хлопця, адже в його діях і словах, зафіксованих на аудіо записі, не було чути агресії. Щодо ризиків, які обґрунтовує прокуратура, хочу звернути увагу, що Олійником та іншими поліцейськими одразу після інциденту були здані відео реєстратори, з картами пам’яті. Він одразу надав службові пояснення та пройшов службову перевірку по цьому інциденту, вже в управління поліції. Він з’являвся на допити і всіляко старається допомогти слідству.

Особливого цинізму набуває фраза прокуратури, що він має вищу юридичну освіту, отже він знає, як перешкоджати слідству. Такі закиди є, щонайменше дивними»,- додав Ростислав Пукал.