США про небезпеку мінських угод для України: Це самогубство

373

Американські експерти заявляють про реальну загрозу для України. Загроза йде зі сторони мінських угод, які Україна намагається виконувати. Зважаючи на те, що РФ не може продовжувати війну з Україною через відстуність постійних економічних ресурсів, агресор намагається тепер «заморозити» воєнний конфлікт і вихватити собі якусь вигоду з цього.

Старший науковий співробітник Американської ради із зовнішньої політики Стівен Бланк вважає, що виконання мінських угод для України стане політичним самогубством.

На думку експерта, Путін досяг межі своїх можливостей в Україні. Дипломатичні маневри і посилення обстрілів на сході України свідчать про те, що глава Кремля торгується.

«Це спроба Путіна реалізувати свій виграш. А з іншого боку, показати Порошенкові — якщо ти не хочеш грати на моїх умовах, я буду продовжувати підривати український уряд всіма можливими способами: військовою загрозою, економічною війною, гібридною, інформаційною війною, засиланням агентів розвідки, ізоляцією в енергетиці», — вважає Бланк.

На думку політолога, Росія далі не може воювати з Україною через відсутність економічного потенціалу, а тому намагається заморозити конфлікт і отримати якусь вигоду.

«Завжди є можливість відновлення військового наступу з боку росіян. Путін використовує цю загрозу, щоб змусити Україну здійснити політичне самогубство і зробити Донецьку та Луганську області фактично автономними регіонами, які контролюються Росією, але можуть втручатися у все, що Київ намагається робити.

Дотримання мінських угод — це утопія, «Мінськ-2″ неможливо виконати. Ні Росія, ні Україна його не дотримуватимуться. Україна не може, тому що його дотримання — політичне самогубство. Росія не буде, тому що ця угода не дає повного контролю над українським урядом» , — заявив експерт.

Стівен Бланк радить українській владі не йти на компроміси з Путіним, а домагатися повного виведення російських військ з України, роззброєння бойовиків, децентралізації влади в Україні, але без надання Донбасу особливого статусу. Також експерт вважає, що Захід повинен наполягати на тому, щоб Росія поступово залишила Крим.

«Сенс в тому, що Путін хоче контролювати український уряд і позбавити Україну незалежності. Це те, на що ні Україна, ні Захід не можуть і не повинні погодитися», — підсумував він.