США знімуть торгові обмеження з «Укрспецекспорт»

315

США знімуть з української компанії «Укрспецекспорт» торгівельні обмеження. Ці санкції запроваджені у 2013 році.

Про це сказано в документі на порталі Федерального реєстру США, який офіційно опублікують 21 березня. У документі сказано, що із санкційного списку видаляють п’ять юридичних осіб: «Укрспецекспорт» та чотири компанії з Об’єднаних Арабських Еміратів.

Українська компанія потрапила під санкції у березні 2013 року. В документі сказано, що «Укрспецекспорт» постачав військову техніку в країну, яку Держдепартамент США вніс у список країн-спонсорів тероризму.

Відзначимо, в 2013 році видання The Washington Post повідомило, що Україна поряд з Об’єднаними Арабськими Еміратами, Вірменією і Албанією незаконно поставляла зброю режиму лівійського диктатора Муаммара Каддафі. Також нагадаємо, в червні 2015 року Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) оголосила в розшук колишнього главу ДК «Укрспецекспорт» Сергія Бондарчука. Його звинуватили у привласненні 7,4 млн доларів.

Держкомпанія «Укрспецекспорт» є уповноваженим держпосередником в здійсненні зовнішньоекономічної діяльності у сфері експорту-імпорту продукції і послуг, що підлягають експортному контролю. Санкційні заходи істотно ускладнювали міжнародні банківські розрахунки держкомпанії, обмежували можливості по залученню запозичень на американському ринку капіталу, а також можливості реалізації продукції.