Стало відомо, чому Обама не дає Україні зброю

276

Член Гельсінської комісії конгресмен Джозеф Піттс із Пенсильванії заявив, що не покладає надій на вирішення кризи в Україні на дипломатію. На думку Піттса, агресор розуміє лише мову сили.

«Україні треба надати оборонну зброю, щоб вони змогли принаймні себе захистити. Я б навіть ще більше зробив», — каже конгресмен Піттс та водночас зауважує, що нинішній господар Білого дому дотримується протилежної думки. Лауреат Нобелівської премії миру Барак Обама не хоче псувати імідж мирного президента, — вважає Джозеф Піттс.

«Він, президент Обама, переживає за спадщину, яку лишить після себе. Він не хоче, щоб його звинуватили у початку нової війни. Тому, наприклад, на Близькому сході, замість того, щоб виступити зі збройними силами проти терористичного угруповання ІДІЛ, він виводить звідти війська. Він боїться, що його звинуватять у зачинанні війни», — розводить руками конгресмен із Пенсильванії.

Колега Піттса, конгресмен від штату Міссісіпі Роджер Вікер також заявив, що на місці президента США провадив би іншу зовнішню політику.

«Якби я був відповідальним за безпеку США та зовнішню політику, я б діяв інакше. Я б волів, щоб увесь Захід виробив значно сильнішу позицію, щоб надати більше допомоги. Я б надав Україні більше військової допомоги», — відзначив американський законодавець.