Стало відомо на яких АЗС розливають поганий бензин

531

На українських АЗС було проведено дослідження якості палива на предмет наявності та кількості в бензині А-92 шкідливих для двигуна і паливної системи домішок, а також справжнього октанового числа.

Про це повідомляє прес-служба Інституту споживчих експертиз, – інформують Фінанси.

Для аналізу були взяті проби у таких мережах, як WOG, Parallel,AMIC, Shell, ТНК, «Авіас», КЛО, UPG, ZOG, MC Oil Card, Sun Oil.

Бензол в кількості, що не відповідає ГОСТу, виявили в паливі зАЗС Sun Oil. Крім того, підвищена кількість цього шкідливого для паливної системи речовини знайшли на Sun Oil, AMIC (0,72%) і UPG (0,79%).

Ароматичні вуглеводні, також шкідливі для систем автомобіля, в високій кількості містилися в паливі з WOG і «Авіас». При нормі в 35%, там їх було 38,3% і 38,4% відповідно.

Октанове число виявилося нижче заявленого на AMIC, «Авіас», UPG, ZOG, MC Oil Card, Sun Oil. А на WOG, Parallel і КЛО, навпаки, 92-й бензин виявився «дев’яносто четвертим».

Нагадаємо, Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів закликала громадян, що натрапили на погану якість палива, звертатися з відповідними скаргами до територіальних відділень Державної споживчої інспекції.