Ставнійчук: Держбюджет на 2016 рік був прийнятий неконституційно

365

Голова ГО «За демократію через право» Марина Ставнійчук заявила, що процес прийняття Верховною Радою Закону про держбюджет на 2016 рік, відбувся з порушенням Конституції, законів України та низки рішень Конституційного Суду.

Політик відзначила, зокрема: «Це вже стало поганою звичкою (традицією це язик не повертається назвати) – у порушення Конституції, Бюджетного кодексу, трудового законодавства України та цілого ряду регламентних норм, «під ялинку» ухвалювати Закон України про держбюджет на наступний рік.

Ніхто з можновладців не звертає уваги на обов’язкову вимогу Конституції (ст. 96-та), яка передбачає, що до проекту закону про Держбюджет на наступний рік, подається доповідь Кабінету Міністрів про хід виконання Державного бюджету поточного року. Я дуже уважно і ретельно переглянула всі документи реєстрації законопроекту у ВР. Доповіді там немає!» – стверджує Марина Ставнійчук.

Крім того, Конституція України, зокрема, ст. 95-та зобов’язує Кабмін оприлюднювати регулярні звіти про доходи і видатки Державного бюджету. Чого не робить чинна влада у принципі.

«Тобто ми сьогодні маємо ситуацію, коли в України відсутня систематична звітність, відсутня підсумкова доповідь про хід виконання держбюджету, маємо кричущі порушення норм Контитуції. Усі ці речі свідчать про абсолютний параліч управлінської діяльності на найвищому рівні. Відповідальність за це несуть солідарно і Парламент, і Уряд, і, звичайно, Президент» – резюмує Марина Ставнійчук.

Коментуючи ж сам зміст держбюджету, Ставнійчук також звернулась до Конституції, вказавши, що вона передбачає, аби держбюджет прагнув до збалансованості та «має будуватися на засадах справедливого розподілу суспільного багатства». Ці вимоги Конституції також абсолютно проігноровані як Урядом, так і Парламентом.