Степанкова: В Києві за останні 100 років було збудовано лише один театр

692

Єдиний театр за останні 100 років в Києві був збудований в 2005 році тодішнім президентом України Віктором Ющенком. Про це акторка театру та кіно Катерина Степанкова заявила в ефірі програми Наталі Влащенко «Люди. Hard Talk».

«В нас страшні умови для роботи театральних гастрольних продюсерів… Саме тому нові продюсери і не з’являться. В нас є люди, які цією справою займаються лише якимсь дивом. Адже всі прибутки йдуть до кишень людям, які «сидять» на залах. А зали нові в Україні не будуються. Наприклад, в Києві побудовано лише 1 театр. Віктор Ющенко в 2005 році побудував Київський державний академічний театр ляльок на вулиці Грушевського. Тобто фактично за 100 років це єдина нова будівля збудована в столиці. Решта — це все перероблені кінотеатри, але їх також дуже мало. Зазначу, що за той час, що я відпрацювала в Москві (до 2011 року), я знаю 18 нових будівель, які були зроблені», — розповіла Катерина Степанкова.

Київський державний академічний театр ляльок — найстаріший театр ляльок України, заснований у жовтні 1927 року при Київському театрі для дітей їм. І.Франка (нинішній Театр юного глядача на Липках) за ініціативою народного артиста України О.І.Соломарського та І.С.Дєєвої.

В 90-их та 2000-их роках театр вісім років не мав стаціонарного приміщення. Творчий колектив орендував зали в школах, дитячих садочках, наймав малу залу Національної філармонії, актові зали Будинку культури МВС та Будинку профспілок. Лише по часі на проблеми Київського театру ляльок міська влада звернула увагу, і першу половину 2000-х років тривало інтенсивне зведення нової будівлі театру.

Церемонія урочистого відкриття нової будівлі Київського академічного Театру ляльок відбулася 19 грудня 2005 року. Відкривав новозбудований Київський театр ляльок особисто Президент України Віктор Ющенко.