Студент Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури хоче встановити в Києві пам’ятник Кузьмі Скрябіну

352

Шанувальник Кузьми Скрябіна, студент Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Богдан Цюпа хоче встановити пам’ятник музикантові в центрі столиці.

Проект грунтуватиметься на фото, яке молодому скульптору особисто надала мама музиканта Ольга Михайлівна.

За словами 22-річного Богдана, він є давнім фанатом творчості Андрія Кузьменка. Після загибелі музиканта в 2015 році хлопець створив скульптуру з глини на його честь.

«Скульптура — це як спосіб мого самовираження. Я виріс на піснях Кузьми. Його творчість дуже близька мені. Одразу після його смерті я почав думати над образом. Я чітко для себе тоді вирішив. На початку літа закінчив роботу над своєю скульптурою», — сказав Цюпа.

Він зазначив, що ідея створення пам’ятника виникла після концерту пам’яті Кузьми.

«Я собі поставив за мету, щоб скульптура Кузьми Скрябіна стояла в столиці. Як говорив сам Кузьма: «Якщо у вас немає гармонії, беріть гармонь в руки і гармонуйте», — заявив молодий скульптор.

До речі, перед тим, як братися за проект, Богдан вирішив взяти дозвіл у мами Кузьми Ольги Михайлівни. Також скульптор запропонував їй дві ідеї щодо місця встановлення пам’ятника: скверик на вулиці Антоновича (колишня вулиця Горького) або фонтан біля Пасажу на Хрещатику.

«Де розмістити, як розмістити — це дуже велика проблема. Але я знаю точно, що там, де буде Андрій — це буде місце щасливих людей», — сказала Ольга Михайлівна.