Суд Фіндляндії почав виносити вирок щодо мігрантів та їх фото

314

Суд в Фінляндії покарав умовно біженця за фото з відрізаною головою.

У Фінляндії повітовий суд Хямеенлінна (Hameenlinna) засудив у вівторок до 1 року і 1 місяця умовно 23-річного громадянина Іраку, який розмістив у фейсбуці своє фото з відрізаною головою противника в руках.

Суд не зміг довести, що голову відрізав саме засуджений, але визнав, що цей знімок порушує честь загиблого солдата, що суперечить фінським законодавством і статті 8 Римського статусу Міжнародного кримінального суду, повідомив портал національної телерадіомовної корпорації Yle.

За словами засудженого, який воював в армії Іраку, він відрізав голову у члена ІДІЛ, який підірвав себе бомбою, щоб не дати згризти голову собакам. Засуджений пояснив, що цей вчинок не є злочином в Іраку.

“Це питання моралі, а не злочин. Цей вчинок не можна відокремити від культурного фону країни, де завжди воювали”, – заявив у свою чергу адвокат підсудного Міка Міесмякі (Mika Miesmaki).

Тим часом, минулого тижня повітовий суд Пірканмаа (Pirkanmaa) засудив за такий же злочин іншого іракця до 1 року і 4 місяців умовно. Обидва громадянина Іраку прибули до Фінляндії в серпні 2015 року та клопотали про отримання статусу біженця.