Суд не знайшов плагіату в фільмі «Марсіанин»

277

Московський суд відхилив претензії сценариста Михайла Расходнікова, який стверджував, що фільм Рідлі Скотта «Марсіанин» — це плагіат. Сценарист намір стягнути з творців «Марсіанина» 50 мільйонів рублів. Відповідачем виступала студія 20th Century Fox (вірніше, її представництво в СНД).

Расходніков подав позов в кінці вересня 2015 року. Він стверджував, що сценарій «Марсіанина» багато в чому збігається з його власним, але свою історію він написав раніше. У відповідь на це відповідачі підкреслили, що сюжетів про дослідження Марса, коли на планеті залишається лише одна людина, — безліч

Суддя, що розглядав справу, вказав, що «Марсіанин» знятий за книгою письменника Енді Уіра. На думку Расходнікова, автор роману теж запозичив його ідеї. Позов до Уіра, проте, він не подавав.

«Марсіанин», що вийшов в прокат 8 жовтня 2015 року, розповідає про експедицію на Марс, в ході якої через піщану бурю на планеті один з астронавтів залишається там на самоті. Головного героя зіграв Метт Деймон.

«Марсіанин» заслужив в цілому схвальні відгуки критики і отримав кілька значущих кінематографічних нагород, в тому числі «Золотий глобус» і премії Національної ради кінокритиків США. Фільм також був номінований на премію «Оскар» в семи категоріях, але не отримав жодної статуетки.