Суд підтвердив законність ліквідації «Профін Банку»

290

Київський апеляційний адміністративний суд 23 березня 2016 року залишив без змін рішення суду першої інстанції у справі «Профін Банку».

Про це повідомили в Нацбанку.

«Таким чином, вступило в силу рішення суду, яким підтверджена правомірність постанови правління НБУ про ліквідацію ПАТ «Профін Банк», — підкреслили в НБУ.

Як повідомлялося, «Профін Банк» став першим банком в 2015 році, в який була введена тимчасова адміністрація. Банку інкримінували відмивання доходів, проблем з ліквідністю у нього не було.

У березні 2015 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною та скасував постанову правління НБУ від 19 січня 2015 року про віднесення ПАТ «Банк професійного фінансування» до категорії неплатоспроможних.

В ході досудового слідства НБУ не зміг привести доказів того, що банк грубо або ж систематично порушував вимоги законодавства щодо протидії відмиванню коштів, отриманих незаконним шляхом.

15 квітня НБУ постановою №258 відкликав банківську ліцензію і почав ліквідацію Профін Банку.

Колишній голова наглядової ради «Профін Банку» Дмитро Федосєєв заявив, що «ліквідацією Профін Банку НБУ намагається замести слідисвоєї незаконної діяльності».

«Поспішність, з якою Нацбанк прийняв рішення про ліквідацію Профін Банку, свідчить про спроби регулятора приховати сліди своїх незаконних дій щодо фінансової установи, а також захистити високопосадовців НБУ від кримінального переслідування за участь у рейдерській атаці на банк», — сказав він.

Вже 20 липня 2015 року Окружний адміністративний суд Києва у справі № 826/7807/15 розглянув позов компанії «Ксеронія Лімітед» до НБУ і ФГВФО.

Компанія просила визнати протиправною і скасувати постанову правління НБУ №258 і рішення ФГВФО №78 про початок ліквідації ПроФін Банку. Тоді позов був відхилений. А 23 березня цей вердикт підтвердила апеляційна інстанція.