Суд поновив справу проти Гонтаревої за відпочинок на Мальдівах

483

НАБУ має ретельніше дослідити мальдівські канікули екс-очільниці НБУ.

Апеляційний суд Києва скасував рішення Національного антикорупційного бюро (НАБУ) про закриття кримінальної справи проти колишнього голови Національного банку Валерії Гонтаревої щодо можливого декларування нею недостовірних відомостей.

Про це передають Українські Новини з посиланням на рішення суду від 24 липня.

Йдеться про кримінальне провадження, яке було розпочато у зв’язку із тим, що Гонтарева не задекларувала родинний відпочинок на Мальдівських островах.

Це провадження було закрито НАБУ в березні поточного року. Детектив бюро прийняв таке рішення, оскільки не помітив у діях екс-глави НБУ ознак кримінального правопорушення, а саме – декларування недостовірної інформації.

Зокрема, у НАБУ заявили, що витрати на відпочинок Гонтаревої на Мальдівах у липні 2016 року становили 249,8 тис. гривень, що менше за 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб і «не створює об’єктивної сторони кримінального правопорушення».

Адвокат Юрій Харченко в інтересах третьої особи оскаржив це рішення, проте 15 червня Солом’янський райсуд Києва відмовив йому. Тому Харченко подав апеляційну скаргу.

За його інформацією, детектив НАБУ провів лише одну слідчу дію – вивчив опубліковані в інтернеті публікації про відпочинок Гонтаревої на Мальдівах, але не перевірив отриману інформацію, а також нікого не допитував у цій справі.

Апеляційний суд погодився з доводами адвоката і визнав, що суддя першої інстанції не звернув уваги на неповноту досудового розслідування. У зв’язку із цим суд скасував постанову детектива НАБУ про закриття справи.